Czy koronawirus zostanie z nami już na zawsze? Na ten moment w naszym kraju codziennie rośnie liczba osób, które chorują na nowego wirusa z Chin. Jak rozwinie się sytuacja?

Nowe ognisko koronawirusa w naszym kraju

Jak informuje portal Wirtualna Polska, kolejne, dość duże, ognisko koronawirusa zostało wykryte w Wojewódzkim Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gostyninie.

- W ognisku z wynikiem pozytywnym badania w kierunku zakażeń koronawirusem SARS Cov-2 do chwili obecnej zarejestrowano 19 pacjentów oraz 5 pracowników - brzmi oświadczenie Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Gostyninie.

Zakażeni pacjenci przebywali na oddziałach psychiatrii i psychogeriatrii. Pacjenci z oddziału psychiatrii przebywają obecnie w izolacji na terenie szpitala, natomiast pacjenci z psychogeriatrii zostali przewiezieni do szpitala w Siedlcach. Obecnie kwarantanną objęty jest także personel szpitala.

Pracownicy na kwarantannie

- 80 pracowników wraz z rodzinami zostało objętych obowiązkową kwarantanną domową, łącznie 218 osób - informuje sanepid.

Wszystkie podjęte działania mają za zadanie ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa wśród pozostałych osób. Miejmy nadzieję, że sytuację uda się opanować i nie dojdzie do rozprzestrzeniania się nowego wirusa.

Pamiętajmy, że epidemia koronawirusa nieustannie trwa. Niezwykle ważne jest więc częste i dokładne mycie rąk, zachowywanie dystansu społecznego, a tam gdzie to niemożliwe noszenie maseczek ochronnych. Dzięki przestrzeganiu tych zasad, będzemy mogli opanować trwającą już ponad pół roku epidemię.

Jak informował portal "Życie”: BAWILI SIĘ NA WESELU I PRZYJĘCIU KOMUNIJNYM, POTEM OKAZAŁO SIĘ, ŻE SĄ ZARAŻENI. DZIESIĄTKI PRZYPADKÓW WYKRYŁ SANEPID

Przypomnij sobie: HEROICZNY CZYN PEWNEJ PARY. MIMO WIELKIEGO STRACHU, STANĘLI OKO W OKO Z NIEDŹWIEDZIEM, ZWIERZĘ NIE WIEDZIAŁO, CO ROBIĆ

Portal "Życie" pisał również: WE WSZYSTKICH NADMORSKICH LOKALACH GASTRONOMICZNYCH JEST TAK DROGO? TURYŚCI POKAZALI RACHUNEK, TO AŻ TRUDNE DO ZROZUMIENIA