Pasażerowie krakowskiej komunikacji miejskiej musza mieć się na baczności. Krakowska Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zaapelowała do podróżnych, by zgłosili się w celu przeprowadzenia badań pod kątem koronawirusa, część z nich zostanie poddana kwarantannie lub nadzorowi epidemiologicznemu.

O które linie autobusowe chodzi? Niebezpieczeństwo grozi wielu osóbom, które nimi podróżowały. Jeden z pasażerów jest zarażony SARS-CoV-2, mógł zakazić współtowarzyszy podróży. Warto sprawdzić, czy przypadkiem jechaliśmy dwoma liniami.

Służby sanitarne na tropie pasażerów poruszających się komunikacją miejską w Krakowie. Sanepid w stolicy Małopolski ustalił, że dwoma liniami poruszała się osoba ze zdiagnozowanym COVID-19. Zarazić mogło się wiele osób!

Koronawirus w komunikacji miejskiej miasta Krakowa! Sanepid wykrył pasażera z SARS-CoV-2, mógł zarazić wiele osób

Jak powiadamia Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Krakowie chodzi o pasażerów, którzy w sobotę 11 lipca podróżowali autobusami linii 503 z Nowego Bieżanowa na Górkę Narodową oraz 252 z os. Podwawelskiego na lotnisko w Balicach. To właśnie na tej trasie podróżowała osoba chora na COVID-19, powiadamia Pikio.pl.

Chodzi o kursy o godzinie 11.15 (linia 503) i 11.40 (252). Pasażerowie, którzy przebywali w autobusach tych dwóch linii w podanym czasie powinni jak najszybciej zgłosić się do sanepidu, by przejść procedurę.

Krakowskie MPK po raz kolejny przypomina, że w autobusach i tramwajach wszystkich linii obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa maseczką lub częścią garderoby. Okazuje się, że wiele osób omija ten nakaz i nie zasłania twarzy w przestrzeni publicznej.

W Krakowie wykryto do tej pory 358 przypadków koronawirusa, a 19 z nich zmarło. 263 osoby wyzdrowiały, a na kwarantannie mają przebywać 1223 osoby.

Jak informował portal "Życie”: BAWILI SIĘ NA WESELU I PRZYJĘCIU KOMUNIJNYM, POTEM OKAZAŁO SIĘ, ŻE SĄ ZARAŻENI. DZIESIĄTKI PRZYPADKÓW WYKRYŁ SANEPID

Przypomnij sobie: HEROICZNY CZYN PEWNEJ PARY. MIMO WIELKIEGO STRACHU, STANĘLI OKO W OKO Z NIEDŹWIEDZIEM, ZWIERZĘ NIE WIEDZIAŁO, CO ROBIĆ

Portal "Życie" pisał również: WE WSZYSTKICH NADMORSKICH LOKALACH GASTRONOMICZNYCH JEST TAK DROGO? TURYŚCI POKAZALI RACHUNEK, TO AŻ TRUDNE DO ZROZUMIENIA