Ostatnie pożegnanie członka rodziny to ogromne przeżycie dla jego bliskich. Z tych względów przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej wymaga niezwykłej delikatności i wyczucia. Jednak jeden z duchownych chyba o tym zapomniał.

Co wydarzyło się na pogrzebie?

Wstrząsające zachowanie duchownego nagrał jeden z uczestników nabożeństwa, a następnie film przekazał do dyspozycji mediów. Mężczyzna był wstrząśnięty zachowaniem księdza. Nie ukrywał również, że pozostali żałobnicy również byli mocno zniesmaczeni.

Jak informuje portal o2.pl podczas jednego z pogrzebów odbywającego się w parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Bobach, proboszcz, ksiądz Bogdan Kudelski zabrał głos na temat wyborów.

Podczas kazania wygłaszanego przez duchownego, zaczął on nawoływać do wzięcia udziału w nadchodzących wyborach, a dodatkowo wskazał kandydata, na którego warto zagłosować.

- W najbliższą niedzielę wybory. Arcybiskup wystosował taki piękny apel przez Internet, żeby ludzie, Polacy, nasi rodacy oddali głos na kandydata, który szanuje boże wartości - brzmiały słowa duchownego, które przekazał „Dziennik Wschodni”.

Kuria przedstawiła swoje stanowisko w tej sprawie

Głos na temat całej sprawy zabrał już rzecznik kurii lubelskiej. Duchowny potwierdził, że jednym z obowiązków kościoła jest edukacja wiernych i przypominanie im o tym, że należy wybrać osobę odpowiedzialną za porządek w państwie.

Jednocześnie jednak rzecznik kurii wyznał, że niedopuszczalne jest wskazywanie przez księży konkretnych kandydatów. Co więcej, takie sytuacje nie powinni mieć miejsca podczas trwania ceremonii pogrzebowych.

- Nie każde miejsce i czas jest właściwe. Pogrzeb powinien być wolny od treści niezwiązanych z żałobą, nadzieją paschalną i osobą zmarłego. Jest to kwestia empatii i wyczucia sytuacji - wyjaśnił rzecznik kurii lubelskiej podczas rozmowy z dziennikarzami „Dziennika Wschodniego”.

Jak informował portal "Życie": BARDZO WAŻNY APEL AGATY DUDY. O CO PROSI POLKI ŻONA OBECNEGO PREZYDENTA

Przypomnij sobie: CZY CZEKAJĄ NAS CIĘCIA MINIMALNEJ PENSJI? DO MEDIÓW WYCIEKŁY NIEPOKOJĄCE INFORMACJE, SĄ SPRZECZNE Z OBIETNICAMI

Portal "Życie" pisał również: CO TAKIEGO DZIAŁO SIĘ W SCHRONISKU W RADYSACH? NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKIEGO OBROTU SPRAW, WŁAŚCICIELE CZWORONOGÓW SĄ ZANIEPOKOJENI