Niejednokrotnie już banki ostrzegały o oszustach, którzy próbują wyłudzić pieniądze. Nie inaczej jest i tym razem.

Oszuści są niesamowicie sprytni

Niedawno pisaliśmy o nowych sposobach oszustów, którzy próbują wyłudzić pieniądze od klientów banku podszywając się pod konsultantów infolinii. Takim sposobem kilka osób w naszym kraju straciło już dość poważne sumy pieniędzy.

Wraz z rozwojem technologii złodzieje robią się coraz bardziej pomysłowi i prześcigają się w nowych patentach na okradanie klientów banku.

Nieraz słyszeliśmy już o nakładkach na bankomaty, czy też o urządzeniach które ściągają gotówkę z karty poprzez niepostrzeżenie zbliżenie jej np. podczas podróży komunikacją miejską.

Jak ostatnio poinformował Bank PKO BP klienci znów powinni uważać. Oszuści zaatakowali po raz kolejny i są bezwzględni w swoich poczynaniach.

Bank przestrzega swoich klientów

- Klienci największego banku w Polsce, PKO BP, otrzymali maile z fałszywym potwierdzeniem transakcji. Zawierają szkodliwe oprogramowanie – informuje portal dobreprogramy.pl.

Portal dobreprogramy.pl zwraca uwagę na to, że do otrzymywanych wiadomości mailowych załączony jest plik, który ma wskazywać na potwierdzenie transakcji. Jednak jak się okazuje, po jego otwarciu na naszym komputerze zainstalowany zostanie skrypt malware, który ma za zadanie przechwytywać dane wykorzystywane do logowania się do banku.

- E-mail udaje powiadomienie z serwisu transakcyjnego, a treść i tytuł sugerują, że w załączniku jest potwierdzenie transakcji z iPKO - brzmi komunikat opublikowany przez bank.

Ważne jest aby nie otwierać, ani też nie przesyłać dalej takiego załącznika, a o zaistniałej sytuacji najlepiej poinformować bank!

Fałszywy mail, źródło: PKO BP

Jak informował portal „Życie”: POLACY ZAPOMNIELI O ISTNIENIU KORONAWIRUSA? ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA PRZYPOMINA, ŻE PANDEMIA NADAL TRWA

Przypomnij sobie: CZY DZIECI POWINNY WRÓCIĆ DO SZKÓŁ PO WAKACJACH? GŁOS NA TEN TEMAT ZABRALI EKSPERCI

Portal „Życie” pisał również: MINISTERSTWO ZDROWIA PRZEKAZAŁO BARDZO WAŻNE INFORMACJE. O CO DOKŁADNIE CHODZI