Włodzimierz Bednarski urodził się 27 marca 1935 roku, a zmarł 12 czerwca bieżącego roku. W chwili śmierci miał 85. lat.

Życie Włodzimierza Bednarskiego

Włodzimierz Bednarski był absolwentem PWST w Warszawie, którą ukończył w 1959 roku. Aktor był najbardziej znany z filmów Stanisława Barei. Mogliśmy oglądać go także na deskach wielu polskich teatrów m.in. w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz Teatrze Popularnym w Warszawie.

Włodzimierz Bednarski wystąpił w takich spektaklach teatralnych jak „Wesele”, „Makbet”, „Pan Wokulski”, „Pasja Doktora Fausta” i wielu, wielu innych.

Aktor miał na swoim koncie także niezliczone role filmowe. Zagrał w takich filmach jak „W labiryncie”, „Wielka wsypa”, „Ogniem i mieczem”, „Alternatywy 4”, „Kariera Nikodema Dyzmy”.

Włodzimierz Bednarski doskonale czuł się także w dubbingu filmów oraz bajek. Jego głos mogliśmy usłyszeć w wielu polskich wersjach zagranicznych produkcji. Warto zaznaczyć, że dubbingował takie produkcje jak „Awatar: Legenda Aanga”, „Shrek 2”, „Pinokio”, „Timon i Pumba”, „Iron Man: Obrońca dobra”, „Batman: Maska Batmana”.

W wieku 85 lat zmarł Pan Włodzimierz Bednarski - nestor i ikona polskiego dubbingu. Król Tryton, Książe Maks, Książe...

Gepostet von Widzę Głosy am Freitag, 12. Juni 2020

Niedługo ostatnie pożegnanie aktora

Informacja o śmierci aktora pojawiła się na Facebookowym profilu „Widzę głosy”.

- W wieku 85 lat zmarł Pan Włodzimierz Bednarski - nestor i ikona polskiego dubbingu.
Król Tryton, Książe Maks, Książe Ightorn, Zeus i wiele, wiele innych cudownych postaci, jednak najbardziej zapamiętany został chyba jako Fred Flinstone z kultowym "Yaba daba doo".
Był jednym z pierwszych aktorów, którzy zgodzili się na udział w Widzę Głosy, a spotkanie osobiście Pana Włodzimierza było spełnieniem mojego dziecięcego marzenia.
Polski dubbing poniósł dzisiaj niepowetowaną stratę. Wyrazy szczerego współczucia dla Rodziny. -
brzmi post.

Jak poinformowano ostatnie pożegnanie aktora będzie miało miejsce 23 czerwca o godzinie 10:30 w kościele św. Anny w Wilanowie. Po Mszy świętej urna z prochami Włodzimierza Bednarskiego zostanie złożona w Warszawie na Cmentarzu Wilanowskim.

Przypomnij sobie o… WIELU POLAKÓW UCIESZY TA INFORMACJA. GAZ BĘDZIE O WIELE TAŃSZY. OD KIEDY

Jak informował portal Życie: STAN ZDROWIA ANDRZEJA STRZELECKIEGO NIE JEST NAJLEPSZY. AKTOR WYZNAŁ PRAWDĘ W ROZMOWIE Z TVP

Portal Życie pisał również o… JUŻ NIEDŁUGO W POLSKICH SKLEPACH ZOSTANĄ PRZEPROWADZONE POWAŻNE ZMIANY? O CO DOKŁADNIE CHODZI