Widzowie TVP kojarzą Andrzeja Strzeleckiego jako wesołego mężczyznę, pełnego energii i chęci do życia. Niestety choroba wiele zmieniła w życiu aktora.

Diagnoza wiele zmieniła

Andrzeja Strzeleckiego znamy przede wszystkim z jego roli w serialu „Klan”. Niedawno okazało się, że aktor zmaga się z poważną chorobą. Istnieje jednak szansa na ratunek.

Jak informuje portal teleshow.wp.pl jedyną możliwością dla Andrzeja Strzeleckiego jest leczenie specjalistycznym lekiem, który jest możliwy do nabycia tylko i wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Jednak jego cena jest zawrotna.

Żona Andrzeja Strzeleckiego, Justyna Pałucka wyznała, że o chorobie rodzina dowiedziała się dopiero w marcu tego roku. Kobieta nie ukrywa jednak, że jej mąż jest w złym stanie. Według jej relacji ma nawet problemy z samodzielnym poruszaniem się, a jego wygląd bardzo się zmienił.

YouTube

Jak aktor radzi sobie z chorobą?

Na fanpage’u telewizji TVP „Bądźmy razem. TVP” opublikowano rozmowę aktora z dziennikarzami. Niestety, potwierdziły się słowa żony aktora, co do tego, że Andrzej Strzelecki bardzo schudł i stracił wewnętrzną radość.

- Okazało się, że 6 maja na rynek amerykański wprowadzono lek dokładnie na tę mutację mojej choroby, tego mojego genu. Czy to nie jest szczęście? Mam nadzieję, że i tym razem też mnie nie opuści - wyznał aktor w rozmowie z TVP.

Fundacja Rak’n’Roll uruchomiła specjalną zbiórkę dla aktora. Jak się okazuje na jego leczenie potrzebne jest ponad milion złotych. Na ten moment na koncie jest około 170 000 złotych.

- Jestem bardzo wdzięczny koleżankom, kolegom ze środowiska, że się w tak fantastyczny sposób zjednoczyli. Bardzo Wam dziękuję! - skomentował aktor.

Zbiórkę wspiera wiele osób z branży aktorskiej i muzycznej, wśród nich jest między innymi Barbara Kurdej - Szatan, która aktywnie włączyła się w pomoc aktorowi.

Andrzej Strzelecki

Andrzej Strzelecki - reżyser, aktor, pisarz, profesor PWST jest poważnie chory. Wiele razy pokrzepiał nas jako dr Koziełło z serialu #Klan, poruszał spektaklami pokazywanymi przez Teatr Telewizji TVP. Teraz potrzebuje Twojego zainteresowania i wsparcia. Mówi o sobie, że jest dzieckiem szczęścia. I rzeczywiście: chwilę po zdiagnozowaniu raka okazało się, że wynaleziono na niego lek w Stanach Zjednoczonych. Jest jednak bardzo kosztowny. Trzeba zgromadzić 1 500 000 zł. Zbiórkę na leczenie prowadzi Fundacja Rak'n'Roll Wygraj Życie – wpłat można dokonywać w następujący sposób: Numer Subkonta: 73 1600 1462 1893 9704 1000 0068 W tytule: „DLA ANDRZEJA S” Dane do przelewów zagranicznych: IBAN: PL73 1600 1462 1893 9704 1000 0068, BIC: PPABPLPK Przelewy przez PayPal: PayPal - KONIECZNIE Z TYTUŁEM: „dla Andrzeja S” Wszystkie szczegóły w poniższym linku do zbiórki na FB: https://www.facebook.com/donate/1596589273841849/1596589320508511/

Gepostet von Bądźmy Razem. TVP am Mittwoch, 17. Juni 2020

Przypomnij sobie o… HANNA LIS GRATULUJE MAJDANOM NARODZIN DZIECKA. CZEGO ŻYCZYŁA CHŁOPCU?

Jak informował portal Życie: ODKRYTO TAJEMNICE ZENKA MARTYNIUKA I MARCINA MILLERA. JAKIE POKĄTNE INTERESY PROWADZĄ GWIAZDY DISCO POLO

Portal Życie pisał również o… ANNA LEWANDOWSKA POCHWALIŁA SIĘ WYCZYNAMI CÓRECZKI. DZIEWCZYNKA JUŻ TRENUJE