Na horyzoncie pojawiły się kolejne, poważne zmiany. Nowelizacja ustawy została już podpisana przez prezydenta.

Kolejne zmiany przed nami

Już od lipca zajdą zmiany w poborze opłat za przejazdy. Jak podaje portal money.pl, nadzór nad tymi kwestiami przejmie Krajowa Administracja Skarbowa.

Przypomnijmy, że do tej pory pieczę nad poborem opłat za przejazdy sprawował Główny Inspektor Transportu Drogowego. Jednak wczoraj prezydent Andrzej Duda złożył podpis pod nowelizacją ustawy w tej sprawie.

Co ciekawe, to jednak nie koniec zmian. Już w przyszłym roku zostanie wprowadzony zupełnie nowy system poboru opłat za przejazdy. Jak się okazuje, będzie on oparty na geolokalizacji i całkowicie elektroniczny.

Aby opłacić przejazd drogami płatnymi wystarczy smartfon i aplikacja mobilna, albo też urządzenie pokładowe.

Jak dokładnie będą przebiegać nowe płatności?

W celu opłacenia przejazdów konieczne będzie pobranie aplikacji na swoje urządzenie mobilne i zarejestrowanie się. W celu rejestracji będzie należało podać swoje nazwisko, adres zamieszkania, a także numer PESEL oraz NIP.

Wszystkie wprowadzone dane zostaną natychmiast przesłane do Krajowej Administracji Skarbowej. Po stronie osoby rejestrującej będzie natomiast opłacenie odpowiedniej opłaty za przejazd drogami płatnymi.

Jeśli kierujący nie wypełni tych obowiązków będzie mógł zostać ukarany dość wysoką karą. Jak się okazuje, może ona wynieść od 500 do nawet 1500 złotych. Kary zostaną także nałożone na te osoby, które będą podawać nieprawidłowe odczyty.

Miejmy nadzieję, że nowy system płatności spowoduje, że na polskich autostradach przestaną tworzyć się ogromne korki, szczególnie w okresach, w których większość Polaków podróżuje w celach urlopowych.

Przypomnij sobie o… WIELU POLAKÓW UCIESZY TA INFORMACJA. GAZ BĘDZIE O WIELE TAŃSZY. OD KIEDY

Jak informował portal Życie: SZANSA NA EKSTRA GOTÓWKĘ DLA EMERYTÓW. JEDNAK NIE WSZYSCY BĘDĄ MOGLI Z NIEJ SKORZYSTAĆ

Portal Życie pisał również o… JUŻ NIEDŁUGO W POLSKICH SKLEPACH ZOSTANĄ PRZEPROWADZONE POWAŻNE ZMIANY? O CO DOKŁADNIE CHODZI