Praktycznie każdego dnia pojawiają się nowe informacje odnośnie zachorowań na koronawirusa. Okazuje się, że sytuacja jest poważna.

Nadzieja szybko zniknęła

Zarówno w niedzielę jak i w poniedziałek na Dolnym Śląsku nie odnotowano nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Jednak jak podaje portal Wirtualna Polska już we wtorek i środę problem wrócił.

Okazuje się, że nowe, duże ognisko pojawiło się w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym w Kowarach. We wtorek i środę odnotowano 47 potwierdzonych zakażeń koronawirusem na Dolnym Śląsku.

W Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym w Kowarach przebywa obecnie 60 pacjentów. Według potwierdzonych informacji 20 z nich uzyskało pozytywny wynik testów na koronawirusa. Dodatkowo zakażonych jest także 3 pracowników ZOLu.

Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, ponieważ jak informuje portal Wirtualna Polska, już 28 czerwca w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym miała znajdowac się komisja wyborcza. Na ten moment nikt nie wie, jak zostanie rozwiązany ten problem.

Podjęto działania zabezpieczające

Władzie Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego postanowiły natychmiast zareagować i podjąć działania, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Obecnie w zakładzie nie działają izby przyjęć, a dodatkowo wstrzymano także przyjęcia na oddziały chirurgii oraz ginekologii, które miały odbywać się planowo.

Cały Zakład Opiekuńczo - Leczniczy został natomiast podzielony na dwie strefy. Na zielonej przebywają osoby zdrowe, natomiast na czerwonej ci pacjenci, u których potwierdzono koronawirusa.

Od początku epidemii koronawirusa w naszym kraju na Dolnym Śląsku odnotowano 2814 zachorowań. Natomiast obecnie w szpitalach znajduje się 228 osób, a 2060 osób przebywa na kwarantannie.

Przypomnij sobie o… WIELU POLAKÓW UCIESZY TA INFORMACJA. GAZ BĘDZIE O WIELE TAŃSZY. OD KIEDY

Jak informował portal Życie: JUŻ OD DZIŚ DO OBIEGU WESZŁA NOWA MONETA! ZA KILKA LAT MOŻE BYĆ WARTA FORTUNĘ

Portal Życie pisał również o… JUŻ NIEDŁUGO W POLSKICH SKLEPACH ZOSTANĄ PRZEPROWADZONE POWAŻNE ZMIANY? O CO DOKŁADNIE CHODZI