Okazuje się, że niektórzy emeryci będą mogli już niedługo otrzymać dodatkową gotówkę. Kto dokładnie może skorzystać z tej szansy?

Wielu Polaków się ucieszy!

Jak informuje portal Super Biznes w wtorek miało miejsce posiedzenie Rady Ministrów, na którym rozpatrywano bardzo ważny problem. Mianowicie chodziło o tutaj o uregulowanie sprawy z emeryturami dla osób urodzonych w 1953 roku.

Jak wielu z nas doskonale pamięta, siedem lat temu bo w 2013 roku zostały wprowadzone dość krzywdzące zmiany w sposobie w jakim obliczane było świadczenie. Niedawno głos na temat tego absurdalnego zapisu zabrał Trybunał Konstytucyjny.

Jak się zatem okazuje, według nowego projektu ustawy, który został wczoraj przyjęty, osoby które zostały pokrzywdzone w 2013 roku mogą liczyć na wynagrodzenie strat.

- Na wtorkowej Radzie Ministrów zdecydowaliśmy się naprawić niechlujność legislacyjną z czasów rządów PO-PSL - wyjaśnił premier Mateusz Morawiecki.

Według nowych ustaleń osoby urodzone w 1953 roku otrzymają albo jednorazowe wyrównanie, które wyniesie 12 tysięcy złotych, albo miesięczną podwyżkę emerytury o 200 złotych. Niektórym natomiast będzie przysługiwać miesięczna podwyżka w wysokości 1400 złotych.

Zwrot jednak nie dla wszystkich

Jak podaje portal Super Express, prawo do wyższej emerytury mają mężczyźni i kobiety, którzy urodzili się w 1953 roku oraz posiadali prawo do pobierania wcześniejszej emerytury przed dniem 1 stycznia 2013 roku oraz pobierali ją. Co więcej musieli oni także wystąpić o emeryturę, która była pobierana na nowych zasadach, a następnie została pomniejszona podczas wprowadzenia nowego systemu obliczeń.

Co ciekawe, w Polsce jest około 74 tysiące osób, które skorzystają z nowej ustawy i otrzymają zwrot niesprawiedliwie pobranego świadczenia.

Przypomnij sobie o… WIELU POLAKÓW UCIESZY TA INFORMACJA. GAZ BĘDZIE O WIELE TAŃSZY. OD KIEDY

Jak informował portal Życie: JUŻ OD DZIŚ DO OBIEGU WESZŁA NOWA MONETA! ZA KILKA LAT MOŻE BYĆ WARTA FORTUNĘ

Portal Życie pisał również o… JUŻ NIEDŁUGO W POLSKICH SKLEPACH ZOSTANĄ PRZEPROWADZONE POWAŻNE ZMIANY? O CO DOKŁADNIE CHODZI