W naszym kraju nieustannie trwają rozmowy o tym, że księża są lepiej traktowani od pozostałych obywateli. Czy tak też było w tym przypadku?

Nietypowa prośba

Nie ulega wątpliwości, że epidemia koronawirusa bardzo mocno wpłynęła nie tylko na życie, ale i na finanse większości osób. Również księża zgłaszają problemy finansowe. Duchowni otwarcie mówią o tym, że nie mają funduszy na opłacenie świątyń.

Jeden z duchowych postanowił zwrócić się do władz miasta z niecodzienną prośbą. Jak donosi portal finanse.wp.pl, proboszcz Skarżyska - Kamiennej poprosił prezydenta miasta o umorzenie podatku od nieruchomości.

Proboszczem parafii Matki Boskiej Ostrobramskiej jest ksiądz Jerzy Karbownik. Duchowny tłumaczył, że jego prośba nie jest bezpodstawna. Twierdzi on, że właśnie przez epidemię koronawirusa finanse kościoła są mocno ograniczone.

- Ograniczenia spowodowały spadek przychodów o 80 proc. w stosunku do roku 2019. Parafia partycypowała w kosztach związanych ze stanem zagrożenia epidemicznego, udzielając wszelakiego rodzaju wsparcia dla osób bezdomnych i ubogich. Z tego powodu wzrosły koszty zakupu środków dezynfekcyjnych, energii elektrycznej, zużycia wody czy zakupu żywności - brzmi fragment listu proboszcza parafii w Skarżysku - Kamiennej.

Źródło: echodnia.eu

Co na to prezydent miasta?

Jak się jednak okazuje, prezydent Skarżyska - Kamiennej nie zgodził się na takie rozwiązanie sprawy. Uważa on bowiem, że dopóki on zarządza miastem to nie ma mowy o tym, aby niektóre osoby były traktowane lepiej od pozostałych.

- Dopóki jestem prezydentem miasta wszyscy podatnicy w mieście będą równo traktowani. Ja płacę podatki, państwo płacą podatki i ksiądz kustosz też będzie płacił. Z samorządowym pozdrowieniem - wyjaśnił Konrad Krönig prezydent Skarżyska - Kamiennej w poście, który opublikował na Facebooku.

Pod postem natychmiast pojawiło się mnóstwo komentarzy. Niektórzy obserwatorzy zgodzili się z decyzją prezydenta miasta, jednak wielu z nich uważa, że parafii należy się pomoc.

Dopóki jestem Prezydentem Miasta wszyscy podatnicy w mieście będą równo traktowani. Ja płacę podatki, Państwo płacą podatki i Ksiądz Kustosz też będzie płacił! Z samorządowym pozdrowieniem ;)

Gepostet von Konrad Krönig - Prezydent Skarżyska-Kamiennej am Montag, 15. Juni 2020

Przypomnij sobie o… CZY POLACY ZAPOMNIELI JUŻ O PANDEMII KORONAWIRUSA? NASZE ZACHOWANIA MOGĄ MIEĆ NEGATYWNE SKUTKI

Jak informował portal Życie: JAK KORONAWIRUS WPŁYNĄŁ NA INNE CHOROBY? ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA ZABRAŁA GŁOS W TEJ SPRAWIE

Portal Życie pisał również o… JUŻ NIEDŁUGO W POLSKICH SKLEPACH ZOSTANĄ PRZEPROWADZONE POWAŻNE ZMIANY? O CO DOKŁADNIE CHODZI