Do zdarzenia doszło w niewielkiej miejscowości Folwark pod Opolem. Samochód techniczny Służby Ochrony Państwa, który wspierał prezydencką kolumnę uderzył w samochód osobowy, w którym jechała rodzina z dwójką dzieci. Prezydentowi Andrzejowi Dudzie nic się nie stało, ponieważ jechał w Dudabusie. Miejsce kolizji zabezpieczyła policja.

Na sobotę zaplanowano odwiedziny prezydenta Andrzeja Dudy na Opolszczyźnie w ramach kampanii prezydenckiej. Wiece wyborcze kandydatów trwają już od kilku dni, a do 28 czerwca, na kiedy zaplanowano głosowanie w wyborach prezydenckich już niedługo. Do kolizji doszło w niewielkiej miejscowości Folwark na Opolszczyźnie, jednak prezydent Andrzej Duda nie wziął udziału w zdarzeniu, gdyż jechał DudaBusem.

Spotkania z Państwem dają mi wielką siłę i radość. Dziękuję za Waszą obecność i wsparcie. Pozdrawiam wszystkich Mieszkańców Opola, do zobaczenia! #DUDA2020 🇵🇱

Gepostet von Andrzej Duda am Samstag, 13. Juni 2020

Informację tę potwierdził w rozmowie z serwisem Onet.pl, rzecznik głowy państwa Błażej Spychalski, cytowany przez Fakt.

- Pod Opolem w miejscowości Folwark doszło do zderzenia dwóch pojazdów, na miejscu wciąż pracuje policja. Na ten moment nie mam informacji o osobach poszkodowanych - wyjaśnił w rozmowie z Fakt24 Przemysław Kędzior z biura prasowego policji w Opolu.

W sprawie wypowiedział się również rzecznik prasowy Służby Ochrony Państwa, który wprost podkreślił, że samochód, który wziął udział w kolizji nie jechał bezpośredni w prezydenckiej kolumnie, a jedynie ją wspomagał.

- W kolizji brał udział pojazd wspierający, bus, którym poruszali się funkcjonariusze. Pojazd jechał na sygnałach świetlnych, wjechał w samochód skręcający w lewo – powiedział Faktowi, rzecznik SOP podpułkownik Bogusław Piórkowski.

W zdarzeniu miał udział pojedynczy samochód Służby Ochrony Państwa i nie znajdowała się w nim osoba ochraniana, czyli prezydent Andrzej Duda.

Przypomnij sobie o: PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI ZABRAŁ GŁOS W SPRAWIE OTWARCIA GRANIC. PADŁA KONKRETNA DATA, KIEDY TO NASTĄPI

Jak informował portal Życie: CO Z PIENIĘDZMI, NA KTÓRE CZEKAJĄ EMERYTKI Z 1953 ROKU? TO JUŻ OSIEM LAT ZWŁOKI. RZĄD UMYWA RĘCE

Portal Życie pisał również o: PACJENCI MAJĄ DOŚĆ PORAD TELEFONICZNYCH. RZECZNIK PRAW PACJENTA POSTANOWIŁ DZIAŁAĆ. CO UDAŁO SIĘ ZAŁATWIĆ