Rząd zapowiedział bony turystyczne, które mają ułatwić Polakom wyjazd na wakacje podczas kryzysu związanego z pandemią. Jednak okazuje się, że nie jest to jedyny sposób na ekstra gotówkę.

Co jeszcze można zyskać?

Jak donosi portal Lelum.pl istnieją jeszcze tak zwane „Wczasy pod gruszą”. Aby otrzymać tego rodzaju pomoc na wakacje należy złożyć odpowiedni wniosek.

Okazuje się jednak, że wczasy takie nie przysługują każdemu. Decyzja odnośnie tego, kto otrzyma „Wczasy pod gruszą” jest zależna od wielu czynników, a przede wszystkim od sytuacji materialnej danej osoby.

Jak się okazuje „Wczasy pod gruszą” są od wielu lat udostępniane w wielu firmach, dla pracowników którzy nie znajdują się w najlepszej sytuacji materialnej i korzystają ze świadczeń socjalnych w firmie.

Korzystne warunki dla wielu osób

Państwowa Inspekcja Pracy informuje, że przeważnie takimi osobami, są pracownicy zatrudnieni na mniej niż cały etat, lub też osoby które przebywają na urlopie macierzyńskim oraz renciści i emeryci.

Co ciekawe, „Wczasy pod gruszą” przysługują nie tylko pracownikowi, ale także całej jego rodzinie.

Jak się więc okazuje, bon turystyczny, którego wartość ma wynosić 500 złotych, nie jest jedynym sposobem na ekstra gotówkę.

Portal Lelum.pl podkreśla także, że przyznanie „Wczasów pod gruszą” nie jest zależne od tego od jakiego czasu pracownik zatrudniony jest w firmie, a także nie zależą od stanowiska zajmowanego przez niego.

Warto więc skorzystać z tej opcji. Nie ulega wątpliwości, że każdemu z nas przydadzą się wakacje i chwila odpoczynku od tego, co dzieje się na świecie od początku roku. Jednak wiele osób rezygnuje z wyjazdów właśnie z powodów finansowych. Jak się jednak okazuje, można znaleźć sposoby na pozyskanie dodatkowych środków.

Przypomnij sobie o… CZY POLACY ZAPOMNIELI JUŻ O PANDEMII KORONAWIRUSA? NASZE ZACHOWANIA MOGĄ MIEĆ NEGATYWNE SKUTKI

Jak informował portal Życie: JAK KORONAWIRUS WPŁYNĄŁ NA INNE CHOROBY? ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA ZABRAŁA GŁOS W TEJ SPRAWIE

Portal Życie pisał również o… NIKT NIE PRZYPUSZCZAŁ, ŻE TAK ZAKOŃCZY SIĘ JEDNO Z WESEL. GOŚCIE ZAKAŻENI KORONAWIRUSEM