Wesele na którym obecnych było około 130 osób odbyło się 6 czerwca w miejscowości Kotfin w powiecie przysuskim. Nikt nie spodziewał się jednak, że będzie mieć ono takie konsekwencje.

Fatalny finał wesela

Jak podaje TVN24.pl jeden z weselnych gości zaczął się bardzo źle czuć tuż po zakończeniu imprezy. Kiedy zgłosił się do szpitala okazało się, że jest zakażony koronawirusem. Natychmiast postanowiono przebadać pozostałych gości weselnych.

Jak się jednak okazuje, na ten moment przebadano tylko 1/3 gości, a zakażenie potwierdzono do tej pory u 11 osób.

Według informacji prawie 100 osób ze wszystkich gości pochodzi z Opoczna i okolic. Natomiast pozostali goście to przyjezdni z innych regionów Polski.

Co gorsza, jedno z dzieci obecne na weselu także jest zakażone koronawirusem, jednak zanim zostało zdiagnozowane zdążyło już pójść do przedszkola i nie jest wykluczone, że zakaziło inne osoby.

Koronawirus nie daje za wygraną

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach koronawirusa potwierdzono także u pacjentów oraz pracowników szpitala w Opocznie. Również personel Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej znajdującego się w Drzewicy jest zakażony koronawirusem.

Warto pamiętać, że pomimo luzowania wielu obostrzeń pandemia nadal trwa. Ważne jest zachowywanie dystansu społecznego oraz stosowanie się do zasad higieny czyli noszenie maseczek ochronnych tam gdzie nie jest możliwe zachowanie odpowiedniej odległości od innych osób.

Niezbędne jest także częste mycie rąk i dezynfekowanie zarówno powierzchni jak i rzeczy osobistych, z których korzystamy. Pamiętajmy także, aby nie dotykać rękoma twarzy bowiem w ten sposób wirus może również dostać się do naszych dróg oddechowych.

Przypomnij sobie o… CZY POLACY ZAPOMNIELI JUŻ O PANDEMII KORONAWIRUSA? NASZE ZACHOWANIA MOGĄ MIEĆ NEGATYWNE SKUTKI

Jak informował portal Życie: JAK KORONAWIRUS WPŁYNĄŁ NA INNE CHOROBY? ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA ZABRAŁA GŁOS W TEJ SPRAWIE

Portal Życie pisał również o… JUŻ NIEDŁUGO W POLSKICH SKLEPACH ZOSTANĄ PRZEPROWADZONE POWAŻNE ZMIANY? O CO DOKŁADNIE CHODZI