11 czerwca w Kościele katolickim miały miejsce obchody z okazji Bożego Ciała. Jak się jednak okazuje, skutki niektórych z nich są opłakane.

Kościół poddany kwarantannie

Jak podaje portal rzeszow.wyborcza.pl kuria tarnowska opublikowała informacje o tym, że podczas obchodzenia uroczystości Bożego Ciała w parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Kiełkowie, jedna z osób była zakażona koronawirusem.

- Jak wiadomo, w ostatnich dniach, nasza parafia została dotknięta koronawirusem. W związku z tym, Sanepid nałożył na nas, kapłanów - kwarantannę. Skutkiem tego - DO ODWOŁANIA - nie będą odbywać się Msze św. w kościele, zamknięta będzie również kancelaria parafialna. Wszystkie zamówione intencje mszalne będą odprawione w innym terminie. W związku z tym ODWOŁANA również zostaje uroczystość I Komunii Św., zaplanowana na 21 czerwca. Prosimy Was, Drodzy Parafianie, o rozwagę i ostrożność gdziekolwiek się znajdujecie oraz o modlitwę za siebie nawzajem - brzmi komunikat na stronie parafii.

Jak się okazuje, w parafii pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego w Kiełkowie pracuje tylko dwóch księży. Obaj są obecnie poddani kwarantannie.

Sanepid zapowiedział także dezynfekcje budynku świątyni. Zostaną podjęte wszelkie działania, aby zminimalizować możliwość rozprzestrzeniania się wirusa.

Nie zapominajmy o pandemii!

Pamiętajmy, że mimo poluzowanych obostrzeń, nadal trwa pandemia koronawirusa. Jeśli uczestniczymy w zgromadzeniach powinniśmy korzystać z maseczek ochronnych, a także utrzymywać dystans przynajmniej dwóch metrów od innych osób.

W Polsce nadal rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. Z tego względu powinniśmy uważać na swoje zdrowie. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby starsze oraz z osłabioną odpornością.

Przypomnij sobie o… SKUTECZNE I TANIE SPOSOBY NA UCIĄŻLIWE KOMARY. DZIĘKI ICH WYKORZYSTANIU ZAPOMNISZ O PROBLEMIE ZE SWĘDZĄCYMI UGRYZIENIAMI

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: RAPORT Z SYTUACJI SZPITALI. STAWKA DZIENNA WYŻYWIENIA POZOSTAWIA WIELE DO ŻYCZENIA

Portal Życie pisał również o… BYŁA PO DRUGIEJ STRONIE 27 MINUT. WYZNAŁA, CO ZOBACZYŁA