Mimo upływu czasu nie maleje liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym kraju. Czy oznacza to, że rząd przywróci obostrzenia?

Jak powinien zachować się rząd?

Na samym początku epidemii w naszym kraju zostały bardzo szybko wprowadzone obostrzenia, które miały ograniczyć liczbę zachorowań na koronawirusa. Ostatnio jednak rząd zdecydował się zdjąć większość obostrzeń, mimo że liczba chorych nie maleje. Jakie będą tego skutki?

Już niedługo w naszym kraju będą miały miejsce wybory prezydenckie. Jakie są w tej sytuacji rekomendacje ministra zdrowia, który nieustannie obserwuje sytuację epidemiologiczną w naszym kraju?

Jak podaje portal Pikio.pl, z wyjaśnieniem w tej sprawie pospieszył Piotr Müller.

- Minister zdrowia Łukasz Szumowski nie przedstawił jeszcze Państwowej Komisji Wyborczej rekomendacji w sprawie zorganizowania w wybranych miejscach Polski głosowania wyłącznie korespondencyjnego w wyborach prezydenckich - wyjaśnił rzecznik rządu podczas wywiadu w radiowej Jedynce.

Źródło: zdrowie.wprost.pl

Obostrzenia nie wrócą

Według informacji przekazanych przed Piotra Müllera rząd na ten moment nie bierze pod uwagę przywracania jakichkolwiek obostrzeń, nawet w tych miejscach w naszym kraju, gdzie sytuacja epidemiologiczna faktycznie nie jest najlepsza.

Jak informuje „Rzeczpospolita” minister zdrowia ma możliwość złożyć wniosek o to, aby w regionach kraju, w których odnotowany jest największy przyrost liczby zakażonych koronawirusem przeprowadzić głosowanie korespondencyjne, jednak na ten moment wniosek taki nie wpłynął do Państwowej Komisji Wyborczej.

- [...] sytuacja pod tym kątem jest bezpieczna i nawet jeżeli pojawiają się nowe zakażenia, to przede wszystkim bardzo szybko są identyfikowane te osoby i poddawane albo kwarantannie, albo izolacji, a te, które potrzebują, dodatkowej opiece medycznej - podsumował w rozmowie Piotr Müller.

Przypomnij sobie o… CZY POLACY ZAPOMNIELI JUŻ O PANDEMII KORONAWIRUSA? NASZE ZACHOWANIA MOGĄ MIEĆ NEGATYWNE SKUTKI

Jak informował portal Życie: JAK KORONAWIRUS WPŁYNĄŁ NA INNE CHOROBY? ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA ZABRAŁA GŁOS W TEJ SPRAWIE

Portal Życie pisał również o… JUŻ NIEDŁUGO W POLSKICH SKLEPACH ZOSTANĄ PRZEPROWADZONE POWAŻNE ZMIANY? O CO DOKŁADNIE CHODZI