Z detektywem Rutkowskim rozmawiali, w zeszłym tygodniu, dziennikarze portalu Fakt. Przyznał on, że uzyskał niedawno nowe informacje na temat możliwego miejsca zakopania zwłok Iwony Wieczorek.

Tajemnicze zaginięcie

Iwona Wieczorek zaginęła prawie 10 lat temu, dokładnie w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Do zaginięcia doszło w Gdańsku, a Iwona miała wtedy 19. lat.

Przy śledztwie przez lata brało udział mnóstwo osób, jednak nikomu nie udało się natrafić na jakikolwiek trop w sprawie. Co więcej, w 2012 roku śledztwo w sprawie Iwony Wieczorek zostało umorzone.

Jednak sześć lat później, bo w 2018 roku dokumentacja trafiła do Prokuratury Krajowej w Warszawie, a następnie do Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Kiedy tylko portal Fakt opublikował informacje o rozmowie z Krzysztofem Rutkowskim, do detektywa natychmiast zgłosiła się gdańska policja, która to wezwała go na przesłuchanie.

Jak się okazuje, niedługo potem przesłuchany został także więzień, który rzekomo poinformował znanego detektywa o tym, gdzie znajdzie zwłoki Iwony Wieczorek.

screen: YouTube

Detektyw Rutkowski poznal szczegóły?

- Po moich zeznaniach w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zadzwonił do mnie Marek S. i poprosił o możliwość spotkania się z nim. Przekazał, że został zabrany z zakładu karnego i przewieziony na najbliższy parking, gdzie przez dwie godziny był przesłuchiwany na tę okoliczność - wyjaśnia Rutkowski.

- Oświadczył, że był osobiście przy ukrywaniu ciała Iwony Wieczorek. Zwłoki miały zostać zapakowane w grafitowy worek. Podkreślił, że tego co wie, nie powie policji, tylko mnie – kontynuował detektyw.

Co więcej, detektyw Rutkowski twierdzi, że Marek S. przekazał mu, że martwi się o swoje życie. Przypomnijmy, że w tym samym zakładzie karnym jakiś czas temu miała miejsce śmierć osób, które były zamieszane w sprawę Krzysztofa Olejnika. Do tej pory nie wyjaśniono do końca okoliczności zdarzenia.

Dział prasowy Prokuratury Krajowej nie chce natomiast ujawnić informacji o tym, czy przesłuchanie Marka S. w sprawie Iwony Wieczorek faktycznie miało miejsce w ostatnim czasie.

screen: YouTube

Przypomnij sobie o… MARYLA RODOWICZ MA NOWY SAMOCHÓD. POTRZEBOWAŁA GO PO TYM, JAK POPRZEDNIE ZABRAŁ JEJ MĄŻ

Jak informował portal Życie: MINISTERSTWO ZDROWIA OPUBLIKOWAŁO NAJNOWSZY RAPORT DOTYCZĄCY KORONAWIRUSA W POLSCE. W NIEKTÓRYCH REJONACH SYTUACJA WYMYKA SIĘ SPOD KONTROLI

Portal Życie pisał również o… WAŻNA DECYZJA ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA. DONIESIENIA NA TEMAT LECZNICZYCH WŁAŚCIWOŚCI JEDNEGO Z LEKÓW OKAZAŁY SIĘ FAŁSZYWE