Jerzy Rutkowski zmarł 12 listopada w szpitalu w Sochaczewie. Mężczyzna miał 85 lat. O jego śmierci poinformowała na Facebooku Maja, żona Krzysztofa Rutkowskiego.

Ojciec znanego całej Polsce detektywa przez wiele lat był funkcjonariuszem policji. Swoją karierę zawodową rozpoczął w drogówce w Sochaczewie. Mężczyzna pracował również w komendzie stołecznej i pełnił funkcję komendanta posterunku policji w Tułowicach. Jego syn wspomina po latach:

Wychowałem się w komisariacie, na którym był komendantem. Mieszkaliśmy na górze a na dole ojciec pracował jako komendant. Wielokrotnie udowadniał wszystkim, co to znaczy mądrość, odwaga, rozsądek i skuteczność w pilnowaniu porządku społecznego na podległym mu terenie.

Znanemu detektywowi bardzo trudno jest uwierzyć w śmierć ukochanego ojca. Krzysztof Rutkowski komentuje:

Jeszcze dwa tygodnie temu tato sam poszedł do fryzjera. Później nagle nastąpił atak. Trafił do szpitala. Był w bardzo złym stanie. Lekarze nie dawali szans, ale on walczył. Nawet wyszedł spod respiratora. Niestety, nie pokonał choroby.

Ojciec był wzorem dla znanego detektywa. Krzysztof Rutkowski wyraża się o nim z wielkim uznaniem:

Mimo ciężkiej choroby i chociaż lekarze nie dawali już szans, walczył do końca. Taki był mój tata. Nie poddawał się. Był dla mnie wzorem. Uczył mnie co to mądrość i odwaga. To był człowiek z klasą. Będzie mi go brakowało.

Przypomnijmy, że Krzysztof Rutkowski niedawno stracił również matkę. Urszula Rutkowska zmarła 22 września.

Para przeżyła razem 60 lat. Za długoletnie pożycie małżeńskie Jerzy i Urszula Rutkowscy otrzymali medal od samego prezydenta RP Andrzeja Dudy. Niestety mama detektywa nie mogła się nim długo cieszyć. Krzysztof Rutkowski wspomina:

Do medalu dołączony był list gratulacyjny od prezydenta, ale mama nie zdążyła go już przeczytać.

http://www.patriot24.net/odszedl-starszy-sierzant-sztabowy-jerzy-rutkowski-ojciec-krzysztofa-rutkowskiego,24174

Gepostet von Krzysztof Rutkowski am Dienstag, 12. November 2019

Portal "Życie" informuje... EWA DRZYZGA SZCZERZE WYZNAJE! MA POWAŻNE KŁOPOTY ZE ZDROWIEM

Na portalu "Życie" dowiesz się także... KRZYSZTOF RUTKOWSKI ZAFUNDOWAŁ BAJKOWE WESELE. BYŁA ŻONA OBŚMIAŁA JEGO BAJECZNIE DROGI ŚLUB Z 25 LAT MŁODSZĄ PANNĄ

Warto przypomnieć... KRZYSZTOF RUTKOWSKI BIERZE CZWARTY ŚLUB. PANNA MŁODA WYGLĄDAŁA ZJAWISKOWO