Zbigniew Wodecki odszedł od nas 22 maja 2017, powodem jego śmierci był udar mózgu. Żoną muzyka była Katarzyna Wodecka, z którą miał trójkę dzieci – dwie córki: Katarzynę oraz Joannę oraz syna Pawła.

Wspaniała inicjatywa

Celem Katarzyna Wodecka – Strubbs jest przypominanie społeczeństwu o twórczości jej ojca. Kobieta chce, aby jego muzyka była upamiętniana i właśnie w tym celu powołuje do życia wiele inicjatyw.

Jedną z nich jest festiwal „Wodecki Twist”, który pierwotnie był zaplanowany na czerwiec tego roku, dokładnie w 70. rocznicę urodzin Zbigniewa Wodeckiego. Niestety, obecna sytuacja w naszym kraju spowodowała, że festiwal został przełożony.

- Obserwując czas i sytuację w której wszyscy jesteśmy zdecydowaliśmy, że przekładamy festiwal „Wodecki Twist" na jesień, tak, by czuć się bezpiecznie i znowu razem. Niebawem damy znać jaki planujemy termin – możemy przeczytać na stronie festiwalu.

- Mamy nadzieję, że trudny czas szybko minie i będziemy mogli spotkać się jesienią na koncertach. Wszystkie bilety zachowują ważność; to, że ich nie zwracacie odbieramy jako gest solidarności w niełatwym dla nas czasie – brzmi dalsza część komunikatu.

Katarzyna Wodecka - Stubbs / YouTube

Pojawiły się problemy

Jak się jednak okazuje, sprawy dotyczące festiwalu mocno się skomplikowały. Katarzyna Wodecka – Strubbs udzieliła ostatnio wywiadu dla stacji RMF FM. Podczas rozmowy wyraziła swoje obawy odnośnie organizacji przedsięwzięcia.

Córka znanego muzyka podkreśliła także, że jest bardzo zawiedziona postawą rządu w tej kwestii.

- Naprawdę wydaje mi się, że trzeba pamiętać o tym, że festiwal jest na tyle multizadaniowy, że opieka ze strony państwa jest tutaj niezbędna - bo jeżeli festiwale padną, to tak naprawdę zniknie wiele stanowisk pracy, ale też znacznie zmaleje przychód nawet do budżetu państwa z podatków. A te przychody z festiwali są ogromne – mówiła w wywiadzie córka artysty.

Jak się okazuje, do premiera Mateusza Morawieckiego oraz do wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego wpłynął list, który wspólnie napisali organizatorzy festiwali w naszym kraju.

W liście tym zwrócili oni uwagę na to, jak ważne są tego typu inicjatywy dla społeczeństwa. Co więcej, poprosili o okazanie wsparcia rządu w sprawach finansowych dotyczących organizacji festiwalu. Jednak do tej pory rząd nie odpowiedział na ich prośby.

Katarzyna Wodecka - Stubbs / YouTube

Jak informował portal Życie: JUŻ W TEGOROCZNE WAKACJE MOŻE PAŚĆ REKORD TEMPERATURY. SPECJALIŚCI SĄ ZGODNI, NALEŻY PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA UPALNE LATO

Polecamy także: MINISTER EDUKACJI DARIUSZ PIONTKOWSKI UJAWNIŁ, CO Z POWROTEM DO SZKÓŁ. UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE BĘDĄ ZDZIWIENI

Portal "Zycie" informował o: WHO POTWIERDZA NAJGORSZE. PANUJE WIRUS, KTÓRY ŹLE WPŁYWA NA DZIECI