Ewa Błaszczyk jest znaną aktorką telewizyjną i teatralną. Prywatnie jest mamą bliźniaczek- Aleksandry i Mariny. W 2000 roku, gdy dziewczynki miały zaledwie 6 lat, zmarł na tętniaka mąż Ewy. Od tamtej pory aktorka musiała sobie radzić samodzielnie z wychowaniem córek.

Śmierć męża nie była jedynym przykrym wydarzeniem w życiu aktorki. Niedługo po tym wydarzeniu jedna z córek Ewy zakrztusiła się tabletką przez co zapadła w śpiączkę, w której trwa do dziś.

Błaszczyk postanowiła, że nie będzie siedzieć bezczynnie, czekając na cud. Zaczęła działać- założyła fundację Akogo, a także klinikę Budzik. Dzięki tym inicjatywom, aktorka pomogła również wielu innym rodzinom.

Aktorka, w co jakiś czas udzielanych wywiadach, opowiada o swojej walce o zdrowie córki Oli. Opowiedziała o tym w rozmowie z magazynem Viva!

-„Robię wszystko, co w tym momencie jest możliwe do zrobienia.(…) Gdy Religa wszczepił serce, też nie wiedział, jaki skutek to odniesie. W każdym razie lepiej coś robić niż nie robić nic.”- powiedziała.

Ewa wspomniała także ostatnie słowa córki, które powiedziała tuż przed zapadnięciem w śpiączkę.

-„Jak lekarze sprawdzali, jak jest z tym obrzękiem mózgu to Ola wtedy krzyczała ‚Mama!’, ale później już nigdy nic nie powiedziała…” – wyznała w programie Demakijaż.

Pomimo tego, że minęło już 19 lat, aktorka dalej nie traci nadziei.

-„Jest coraz bardziej obecna. Nie potrafię tego wytłumaczyć, ale czuję to. Teraz już kręci głową. To wszystko widać gołym okiem. Ola od dwóch lat nie choruje, nie miała zapalenia płuc, co wcześniej było bardzo częste. Po prostu czuje się lepiej" - mówi.

Fundacja, którą zarządza Błaszczyk, rozpocznie budowę laboratorium, w którym naukowcy będą pracować nad komórką macierzystą, która może okazać się kluczowa w leczeniu.

Przypomnij sobie o… CZY BYŁA ŻONA MICHAŁA WIŚNIEWSKIEGO MOŻE TRAFIĆ ZA KRATKI? PROKURATURA ZABRAŁA GŁOS

Jak informował portal Życie: MAGDALENA ADAMOWICZ WSPOMINA MĘŻA. "Z UTRATĄ CIELESNOŚCI FIZYCZNEJ ŻYCIE SIĘ NIE KOŃCZY"

Portal Życie pisał również o… NA SKLEPOWYCH PÓŁKACH POJAWIĄ SIĘ NOWE SYMBOLE. DOBRZE WIEDZIEĆ, CO OZNACZAJĄ