Branża gastronomiczna to jeden z najbardziej dotkniętych przez pandemię sektorów. Po kolejnym zamknięciu, fala problemów po raz kolejny dotknęła tę branżę. Po ponownym zamknięciu barów, restauracji i kawiarni, miasto zaproponowało wsparcie.

Miasto Gdańsk ma zamiar pomóc branży gastronomicznej i dołożyć starań, aby wspomóc poszkodowanych przedsiębiorców.

Miasto wychodzi z propozycją udogodnień w kwestii lokali i ma zamiar obniżyć kwoty czynszów za lokale jak i ogródki należące do punktów gastronomicznych.

Prezydent miasta Gdańsk, Aleksandra Dulkiewicz, podziękowała branży gastronomicznej za wsparcie innych sektorów, zwłaszcza w tak trudnej sytuacji dla nich.

Prezydent Dulkiewicz podkreśla, że miasto nie jest w stanie pomóc wszystkim, zwłaszcza w kwestii obniżek czynszów, gdyż nie każdy ma swoją działalność w komunalnych lokalach. Czynsz dla pozostałych obniżony zostaje w listopadzie do 1 zł. Wiosną zapowiadane są podobne obniżki w ogródkach.

źródło: youtube

Miasto wyjdzie z dokładniejszą propozycją po sesji Rady Miasta Gdańsk.

Dodatkową akcją, wspartą przez władze miasta, jest #zamawiamBOwspieram, która ma zachęcić mieszkańców do wspierania lokalnych biznesów gastronomicznych i kupowania u nich i zamawiania na wynos.

Może Cię zainteresować:Kolejna gwiazda wyjawiła, że zmagała się z koronawirusem. Jak obecnie czuje się znana aktorka, Ewa Kasprzyk

W tym tygodniu:Kiedy możliwy jest powrót dzieci i młodzieży do szkół? Wiceminister edukacji, Dariusz Piontkowski zabrał głos w tej sprawie

Warto wiedzieć:Jarosław Gowin wygadał się podczas wywiadu w Polsacie w sprawie obostrzeń. Polacy nie będą zadowoleni