Warszawska Aleja Jana Pawła II została przemianowana pod osłoną nocy. Za nieoficjalną zmianę nazwy odpowiadają aktywiści, którzy zmodyfikowali nazwy wymienionych miejsc doklejając na tabliczkach informacyjnych naklejki z tylko jednym słowem. Zmiany oczywiście nie są formalne, ale mają zwrócić uwagę na problem tuszowania pedofilii w kościele przez kardynała Stanisława Dziwisza oraz samego papieża Jana Pawła II. Nazwa po zmianie brzmi "Aleja ofiar Jana Pawła II".

Źródło: screen Wyborcza
Źródło: screen Wyborcza

W ten sam subtelny sposób zmieniono nazwę parku na Ursynowie i szkoły podstawowej nr 82 przy ul. Górczewskiej.

Źródło: screen Portal Polski
Źródło: screen Portal Polski

Celem aktywistów stojących za tą akcją jest niewątpliwie chęć nagłośnienia oskarżeń, jakie stawiane są Janowi Pawłowi II. Temat tuszowania przypadków przestępst seksualnych w kościele katolickim na całym świecie wrócił ostatnio do mediów ze zdwojoną siłą. Tym razem nie jest to już tylko słowo przeciwko słowu- sprawa została szeroko udokumentowana. Swoją cegiełkę w tym kontrowersyjnym temacie dołożyli bracia Sekielscy za sprawą swoich głośnych filmów dokumentalnych "Tylko nie mów nikomu" oraz "Zabawa w chowanego" o pedofilii w polskim kościele. Kolejnym dużym krokiem w tej sprawie jest wywiad z doradcą Jana Pawła II, kardynałem Dziwiszem oraz poświęcony mu reportaż TVN24 pod tytułem "Don Stanislao".

Źródło: screen Nowa Warszawa
Źródło: screen Nowa Warszawa

Do doniesień odniósł się Watykan, publikując 10. listopada raport na temat wiedzy oraz podjętych działań w sprawie amerykańskiego kardynała Theodore'a McCarricka, oskarżanego o molestowanie nieletnich. Raport potwierdza, że zarówno kardynał Dziwisz jak i Jan Paweł II mieli wiedzę na temat McCarricka, jednak nie wierzyli w prawdziwość oskarżeń pod jego adresemi pisze portal Wawa Info.

Warto wiedzieć: Emerytury księży wzrosną o kosmiczne kwoty. Seniorzy są w szoku


Bądź na bieżąco z "Życiem": Sekretne kluby w Warszawie. Czy w stolicy można pójść na imprezę


To Cię zainteresuje: Minister zdrowia przekazał informację, która ucieszy spore grono Polaków. Obiecane przez rząd pieniądze zostaną wypłacone już niebawem