Jak podaje portal "Party", Iga Krefft znana jako Ula z "M jak miłość" od dwóch lat zmaga się z depresją. Chodzi na terapię i jest pod okiem psychiatry, który przepisał jej odpowiednie leki. Nerwice lękowe i złe samopoczucie zrodziło się tuż przed udziałem młodej aktorki w show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Jak sobie z tym poradziła i co było źródłem depresji? Praca, studia na wydziale aktorskim czy życie prywatne? Opowiedziała o tym w najnowszym wywiadzie.

Kiedy dwa lata temu usłyszałam od psychiatry, że mam depresję, było mi potwornie wstyd. Czułam zmęczenie, miałam zaburzenia akcji serca, chciało mi się ciągle spać i płakać. Generalnie całe moje życie wydawało mi się wtedy filmem katastroficznym.

Pierwsze objawy choroby Iga zauważyła tuż po egzaminach do szkół teatralnych.

Uczyłam się do matury i egzaminów, pracowałam na planie „M jak miłość” i jeszcze chciałam schudnąć, by pięknie wyglądać, bo przecież mówiło się wtedy, że do warszawskiej Akademii Teatralnej przyjmują tylko śliczne dziewczyny. Wtedy zaczęłam zmagać się z nerwicą. Czułam lęk.

Iga Krefft
Iga Krefft
Iga Krefft

Krefft źle wspomina zarówno tzw. fuksówkę, czyli okres adaptacji studentów pierwszego roku i "wkupowania się w łaski" braci studenckiej, polegający na wypełnianiu rozkazów starszych kolegów z uczelni. Pedagodzy również nie szli jej na rękę. W końcu musiała wybrać - albo studia, albo praca.

Najpierw wzięłam dziekankę, a później Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie nie zgodziła się na powrót. Postawiono mi ultimatum: albo kariera, albo szkoła. Wybrałam perspektywę nagrywania swojej płyty, bo już wtedy było to dla mnie bardzo ważne.

Jak gwiazda "M jak miłość" radzi sobie z chorobą?

Jestem w bardzo dobrym momencie. Już nie stawiam sobie nierealistycznych wymagań i traktuję siebie z większą czułością, empatią i zrozumieniem. Nie jestem tym żołnierzykiem, co śpi po kilka godzin, by spełnić oczekiwania swoje i wszystkich wokoło. Terapia pomogła mi pozmieniać priorytety w życiu i teraz po prostu widzę, co tak naprawdę jest ważne.

Gratulujemy odwagi i życzymy Idze samych sukcesów.

Iga Krefft. Źródło: Instagram
Iga Krefft. Źródło: Instagram

To również może Cię zainteresować: Waloryzacja Emerytur Rekordowo Wysoka? Eksperci Prognozują Najwyższe Kwoty W Historii