Magdalena Ogórek to już od kilku lat prawdziwa gwiazda rządowej telewizji. Po nieudanym starcie w wyborach prezydenckich z ramienia SLD, była aktorka odnalazła ciepłą posadkę w TVP Info. Już od kilku lat prowadzi tam liczne programy, takie jak "Minęła 8", "Minęła 9", "W tyle wizji" czy "W kontrze".

Nie ulega więc wątpliwości, że Ogórek jest naprawdę zapracowana. Jak się jednak okazuje, Telewizja Polska naprawdę docenia jej pracę, co wyraża się w... wypłatach dziennikarki. Jak dużo zarabia gwiazda?

Takiej wypłaty pozazdrości jej każdy Polak

Rządowa dziennikarka ma na swoim koncie naprawdę dużo osiągnięć - przez dwanaście lat występowała w roli pielęgniarki w serialu "Na dobre i na złe", prowadziła program "Atlas Świata" w TVN24, wygrała konkurs na Miss Śląska, a także startowała w wyborach prezydenckich.

Przy okazji próbowania swoich sił w wyborach na głowę państwa, Ogórek wykreowała sobie wizerunek prawdziwej politycznej działaczki - miała za sobą ponoć współpracę z kancelarią Aleksandra Kwaśniewskiego oraz z Centrum Informacyjnym Rządu za czasów pracy Leszka Millera; miała również pracować w gabinecie politycznym Grzegorza Napieralskiego, Ministerstwie Spraw Wewnętrznych oraz Biurze Integracji Europejskiej.

Kiedy Ogórek przegrała wybory z niezbyt imponującymi 350 tysiącami głosów, okazało się, że jej przechwałki były mocno przekoloryzowane... Wyszło bowiem na jaw, że w kancelarii prezydenckiej Kwaśniewskiego nigdy nie postawiła nogi, w Centrum Informacyjnym rządu odbywała staż, a w Biurze Integracji Europejskiej była jedynie na... bezpłatnej praktyce studenckiej.

Jackowi Kurskiemu najwidoczniej nie przeszkadza jednak naciąganie własnych osiągnięć, i niezwykle ceni on sobie osobę Magdaleny Ogórek. Uwidoczniło się to w zarobkach, jakimi może się poszczycić dziennikarka...

Podczas zeszłorocznego posiedzenia senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu wyszło bowiem na jaw, jak wysokie wypłaty wpływają co miesiąc na konto byłej Miss Śląska. Wicemarszałek Senatu, Bogan Borusewicz, ujawnił, iż rocznie Ogórek zarabia... ponad pół miliona złotych! Co miesiąc dziennikarka otrzymuje więc około czterdziestu tysięcy złotych. Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej TVP zaprzeczył jednak tym doniesieniom.

Czy to oznacza, że Ogórek może zarabiać jeszcze więcej?

Zobacz także: Była partnerka Jakuba Rzeźniczaka urodziła jego dziecko. Magda Stępień dodała pierwsze zdjęcie z synkiem

Może cię zainteresować: Dominika Gwit pokazała, jak urządziła mieszkanie. Jej salon robi wrażenie, a szczególnie pamiątka z wesela

Pisaliśmy również o: Zaginęło rodzeństwo. Trwają poszukiwania 8-letniego chłopca i jego 6-letniej siostry. Policja apeluje o pomoc