Pierwsza Komunia Święta to w życiu chrześcijanina szczególny dzień. Uwielbiają go zwłaszcza dzieci, które przygotowują się do niego przez długi okres. Dzieci szczególnie cieszą się także na myśl o celebracji Pierwszej Komunii Świętej, która wiąże się z uroczystymi spotkaniami z rodziną oraz dlugo wyczekiwanymi prezentami. Rodzice niektórych dzieciaków mają szczególne wymagania. Jakie?

Pieniądze na komunie. Ile należy włożyć w kopertę?

Ten ważny sakrament w religii katolickiej często ochodzony jest naprawde hucznie. Dlatego też rodzice dzieciaków, które w tym roku powinny szykować się do Pierwszej Komunii chcieliby wiedzieć, czy i w jaki sposób odbywać się tegoroczne uroczystości.

Choć komunia to głównie przeżycie duchowe, tradycją jest urządzenie dzieciom przyjęć, na których otrzymują prezenty. Wielu z gości decyduje się także na podarowanie tak zwanej koperty. To właśnie to, ile należy w nią włożyć budzi największe kontrowersje.

Komunia święta. Ile włożyć w kopertę?/ Youtube
Komunia święta. Ile włożyć w kopertę?/ Youtube

Zdania na temat tego, ile wypada włożyć do koperty są mocno podzielone. W internecie najczesciej pojawiaja sie kwoty, których wartość waha się w przedziale od 100 do 500 zlotych. Wielu internautów podkreśla, że komunia to nie konkurs na to “kto da więcej”. Pojawiają się także opinie na temat prezentów. Zdaniem internautów warto podarować dziecku coś, co zapamięta a nie kopertę, której najprawdopodobniej już nigdy nie zobaczy.

Niestety nie zawsze bywa tak łatwo. Niektórzy rodzice wprost życzą sobie od gości pieniędzy. Tak było w przypadku pewnej kobiety.

Iza, której fragment wiadomości SMS opublikowano na portalu Lelumotrzymala prosty komunikat o tym, że powinna przynieść na komunie pieniądze.

Marta powiedziała Izie, że na komunie Zuzi upiecze dwa ciasta. Zasugerowała również, że Iza nie powinna już szukać cukiernika, który upiecze więcej słodkości, bo zrobi to ona i doda ciasta do prezentu. Nie takiej odpowiedzi się spodziewała.

–Sorry Iza, ale twoje ciasta to kiepski prezent. Zuzia raczej wolałaby pieniądze. - usłyszała w odpowiedzi.

Co sądzicie?

Komunia święta/ screen youtube
Komunia święta/ screen youtube
Komunia święta/ screen youtube

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Agnieszka Kaczorowska w ogniu krytyki. Aktorka podpadła ostatnio wielu fanom i koleżankom z show-biznesu. Co się stało

Jak informował portal „Życie.news”: IMGW podało prognozę długoterminową na najbliższe miesiące letnie. Może być niebezpiecznie. Czego jeszcze trzeba się spodziewać

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Agnieszka Woźniak-Starak pokazała zdjęcie z mężczyzną. Fani i przyjaciele komentują. Kim jest przystojniak zauważony w towarzystwie prezenterki

Sprawdź także ten artykuł: Mroczne sekrety i myśli to specjalność tych znaków zodiaku. Astrolodzy wskazują na kogo powinniśmy uważać i jakich znaków sygnałów wypatrywać