Jerzy Połomski to jeden z artystów, których pamięta wiele pokoleń Polaków. Dziś ma już 87 lat. I choć od dwóch i pół roku nie występuje, gdyż zawiesił karierę artystyczną, mocno zastanawia się nad powrotem.

Piosenkarz w momencie odejścia ze sceny czuł, że stał się nieaktualny. Teraz jednak najchętniej wróciłby do tworzenia muzyki – czuje się gotowy. Co ciekawe, wcale nie chodzi o to, że potrzebuje pieniędzy!

Jerzy Połomski. Źródło: Youtube Polskie Radio
Jerzy Połomski. Źródło: Youtube Polskie Radio

Jerzy Połomski o swojej emeryturze

Portal Pomponik donosi, że piosenkarz postanowił skomentować wysokość swojej emerytury. Jego słowa zdziwiły fanów – raczej rzadko można usłyszeć tego typu wyznania ze strony artystów (i nie tylko).

Jerzy Połomski przyznał, że jego życie bywa monotonne, a jego samego wciąż rozpiera energia, jest zdrowy i ma w sobie dużo wigoru. Swój zapał najchętniej wykorzystałby, wracając na scenę – w końcu nigdy nie ogłosił końca kariery, a jedynie jej zawieszenie.

Artysta ma na swoim koncie m.in. utwory „Bo z dziewczynami” oraz „Cała sala śpiewa z nami”. Wyznaje, że nie chodzi o pieniądze, gdyż emerytura, którą dostaje, jest według niego wystarczająca. Okazuje się, że jego świadczenie to ok. 2 tysiące złotych.

Jerzy Połomski. Źródło: Youtube Paweł Kowalski
Jerzy Połomski. Źródło: Youtube Paweł Kowalski

Jerzy Połomski wyznał, że „ma tyle, że nie zgłasza żalu”. Dodał, że nigdy nie był osobą skorą do kłótni o gotówkę oraz stawki, przypomniał, że w czasach PRL stawki były z góry ustalone – ani za koncerty, ani za płyty nie otrzymywało się fortuny.

Artysta wychodzi jednak z założenia, że pieniądze nie są warte nerwów. Mało tego, przyznał, że po 1989 roku nigdy nie wnikał, ile zarabiają na nim inni i jakie są stawki, które jego menadżerka negocjuje za jego koncert.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ANDRZEJ PIASECZNY WYJAŚNIŁ, DLACZEGO PRACOWAŁ DLA TELEWIZJI POLSKIEJ. ARTYSTA POWIEDZIAŁ JASNO, CZEMU NIE MÓWIŁ O SWOICH POGLĄDACH. PADŁY MOCNE SŁOWA

O tym się mówi w Polsce: ZDENERWOWANI RODZICE MIELI DOŚĆ I OPUBLIKOWALI W SIECI ZDJĘCIE DOTYCZĄCE DZIECKA. ICH ZDANIEM NAUCZYCIEL NIESPRAWIEDLIWIE OBNIŻYŁ OCENĘ NA TEŚCIE

O tym się mówi na świecie: WIELKIE ŚWIĘTO W RODZINIE MEGHAN MARKLE ORAZ KSIĘCIA HARRY’EGO! ICH SYNEK OBCHODZI WŁAŚNIE DRUGIE URODZINY. JAK TO UCZCILI

Z życia gwiazd: AGNIESZKA RADWAŃSKA STANĘŁA PRZED TRUDNĄ, ALE WAŻNĄ DECYZJĄ. WIELE OSÓB NIE ZGODZI SIĘ Z JEJ POSTEPOWANIEM. TENISISTKA DOŁĄCZYŁA DO MILIONÓW POLAKÓW