Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że Beata Szydło będzie mogła liczyć na nowe stanowisko na wysokim szczeblu, a pracę zapewniono jej na co najmniej kolejne cztery lata. Wygląda jednak na to, że świat zbyt szybko dowiedział się o tym fakcie – teraz do mediów przedostała się wiadomość smutna dla europosłanki.

Przypomnijmy: Beata Szydło miała zasiąść w Radzie Muzeum Auschwitz w Oświęcimiu. Kadencja rady miała potrwać od 2021 do 2025 roku, a jej członkami mieli być również dr hab. Grzegorz Berendt, Bogdan Bartnikowski, prof. Tomasz Gąsowski, prof. Stanisław Krajewski, prof. Edward Kosakowski, Krystyna Oleksy, ks. dr hab. Jan Nowak oraz dr Marek Lasota.

Beata Szydło/Youtube @Prawo i Sprawiedliwość
Beata Szydło/Youtube @Prawo i Sprawiedliwość

Złe wieści dla Beaty Szydło

Wygląda jednak na to, że sprawy przybrały nieoczekiwany obrót. Super Express informuje, że Beata Szydło będzie niepocieszona – nie ma dobrych wieści.

Europosłanka publicznie podziękowała za nowe stanowisko na Twitterze. Zaznaczyła także, że nowe stanowisko jest dla niej „zaszczytem i wielkim obowiązkiem”.

Jednak nie każdy uważał, że Beata Szydło to właściwa osoba na właściwym miejscu. Na ten temat wypowiedział się m.in. Jan Hartman, a także członek rady od 2008 roku – prof. Stanisław Krajewski.

Beata Szydło / YouTube:  Portal wPolityce
Beata Szydło / YouTube: Portal wPolityce

Profesor w liście do wicepremiera oznajmił, że po tym, jak w szeregi rady wcielono Beatę Szydło, rezygnuje, gdyż jego zdaniem oznacza to upolitycznienie całego organu. Oznajmił, że „nie widzi dla siebie możliwości funkcjonowania” w ramach rady.

Beata Szydło, choć w radzie zasiądzie, z pewnością słyszała już o tym fakcie. Zapewne zrobiło się jej przykro.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: PORUSZAJĄCE WYZNANIE PIERWSZEJ ŻONY KRZYSZTOFA KRAWCZYKA SPRZED LAT. PADŁY BOLESNE SŁOWA O ZDRADZIE. W TLE CIĄŻA. GRAŻYNA KRAWCZYK POWIEDZIAŁA DOŚĆ

O tym się mówi w Polsce: EPISKOPAT WYDAŁ WAŻNY KOMUNIKAT DLA WIERNYCH W SPRAWIE SZCZEPIONEK. RZĄD ODNIÓSŁ SIĘ DO SŁÓW DUCHOWNYCH. WIADOMO, JAK POWINNO SIĘ POSTĄPIĆ

O tym się mówi na świecie: KURIOZALNA SYTUACJA PODCZAS MSZY W JEDNEJ Z PARAFII. BISKUP I WIERNI NIE WIERZYLI WŁASNYM USZOM! KSIĄDZ POSTANOWIŁ POWIEDZIEĆ PRAWDĘ. CHODZI O KOBIETĘ

Z życia gwiazd: JAK UŁOŻYŁA SOBIE ŻYCIE MARYLA RODOWICZ PO ROZSTANIU Z MĘŻEM? MEDIALNE ZAMIESZANIE WOKÓŁ ROZWODU JEST NIEPRZYJEMNE. PRZYZNAŁA, ŻE „NIE MA SZANS”