Tymoteusz Szydło jest postacią znaną internautom oraz telewidzom. Syn Beaty Szydło, byłej polskiej premier oraz obecnej europosłanki, jest dość popularny – a to wszystko za sprawą swojego życiorysu.

Super Express przypomina, że Tymoteusz urodził się w 1992 roku. Jest on najstarszym synem Edwarda oraz Beaty Szydłów. W młodym wieku postanowił zawierzyć swoją przyszłość Bogu i z nim ją powiązać.

Tymoteusz Szydło. Źródło: Youtube Studio TV NIEDZIELA
Tymoteusz Szydło. Źródło: Youtube Studio TV NIEDZIELA

Tymoteusz Szydło – kim jest?

W 2011 roku Tymoteusz Szydło wstąpił do seminarium w Krakowie. Dokładnie 27 maja w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej doczekał się święceń kapłańskich, które nadał mu biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel.

Tymoteusz Szydło nie posiadał się z radości – wszak o tym marzył. W 2016 roku jego mama ogłosiła, że jej syn został diakonem. Była bardzo dumna, że jej pierworodnemu udaje się realizować swoje plany i marzenia.

Beata Szydło wiedziała, że droga, którą wybrał, może być kręta i wyboista, jednak mimo to rozpierała ją duma. Tymoteusz – wtedy już jako ksiądz – odprawił swoją pierwszą mszę. Doszło do tego w jego rodzinnej parafii w Przecieszynie, tam, gdzie przyjmował pierwszą komunię.

Tymoteusz Szydło. Źródło: Youtube Studio TV NIEDZIELA
Tymoteusz Szydło. Źródło: Youtube Studio TV NIEDZIELA

Po jakimś czasie mianowano go diakonem parafii pw. św. Andrzeja w Osieku w Małopolsce, a krótko później przeniesiono go do kościoła w Buczkowicach w pobliżu Szczyrku.

Tymoteusz Szydło nie nacieszył się zbyt długo swoim spełnionym marzeniem – już w 2019 roku postanowił odejść z duchowieństwa. Swoją decyzję motywował „kryzysem wiary i powołania”, którego „nie udało mu się pokonać”.

To musiała być trudna decyzja – wszystko, co osiągnął, okazało się nie być tym, czego pragnął.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MAMA ODEBRAŁA DZIECKO Z PRZEDSZKOLA. BYŁA BARDZO ZASKOCZONA KIEDY ZOBACZYŁA KLATKĘ PIERSIOWĄ SWOJEGO DZIECKA. TEJ NOTATKI DŁUGO NIE ZAPOMNI

O tym się mówi w Polsce: KOLEJNA PRZEPOWIEDNIA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO BUDZI NIEPOKÓJ? JASNOWIDZ WYPOWIEDZIAŁ WAŻNE SŁOWA. O CO CHODZI

O tym się mówi na świecie: KOBIETA ZARĘCZONA Z MĘŻCZYZNĄ, STARSZYM OD NIEJ O 32 LATA, UJAWNIA, JAK ZOSTALI POTRAKTOWANI PRZEZ OTOCZENIE. TO NIE MIEŚCI SIĘ W GŁOWIE

Z życia gwiazd: "KUCHENNE REWOLUCJE" OBCHODZĄ 11. URODZINY. NIEKTÓRE ZMIANY WPROWADZONE PRZEZ GESSLER NIE UDAŁY SIĘ. SPIS CIEKAWYCH PRZYPADKÓW