Jak podaje portal "Fakt", Pedro Santana w czasie sylwestrowego występu zaśpiewał piosenki "Opa Opa" oraz "Macarena". Piosenkarz wzbudził spore poruszenie i zainteresowanie wśród widzów, którzy zachodzili w głowę, kim właściwie jest Pedro Santana? Niektórzy zastanawiali się, czy nie jest on czasem krewnym gwiazdy wielkiego formatu, Carlosa Santany. Czy ich przewidywania się sprawdziły?

Kim jest Pedro Sanatana?

TVP przedstawiało Pedro Santanę, jako artystę, który miał wystąpić w swoim najbardziej rozpoznawalnym utworze "Opa Opa". Marta Najman, która prowadzi podcast "Napisy końcowe", jako pierwsza zauważyła, że wspomniany utwór pochodzi z repertuaru szwedzko-greckiego zespołu Antique.

Pedro Santana/ YouTube @TVP
Pedro Santana/ YouTube @TVP
Pedro Santana/YouTube @TVP

Po bardziej dokładnych poszukiwaniach Marcie Najman nie udało się znaleźć żadnego utworu, który pochodziłby z repertuaru Pedro Santany. Jak pisze Najman "Pedro nie ma kariery. Nie ma żadnego własnego utworu". Jak się okazuje, jedna z gwiazd Sylwestra Marzeń z Dwójką nie jest rozpoznawalny.

Co prawda, pochodzacy z Wenezueli Pedro Santana nie jest spokrewniony ze znanym Carlosem Santanom. Piosenkarz wziął udział w greckiej edycji "The Voice", ale nie zaszedł w niej zbyt daleko. Wystąpił także w greckim talent show "Final 4". Polskiej widowni może być znany z występów w programie "Jaka to melodia", gdzie wykonywał takie hity jak: "Despacito" czy "Bailando".

Pomimo, że Pedro ma talent, trudno go nazwać gwiazdą wielkiego formatu. Przynajmniej na razie.

A jak wam podobał się występ Pedro Santany?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: