Jak podaje portal "Super Express", kilkanaście lat temu w mediach głośno było o związku Piotra Machalicy i młodszej od niego o 16 lat Edyty Olszówki. Nie była to miłość prosta, ale pomimo burz wiele osób w naszym kraju kibicowało parze, mając nadzieję, że uda im się przezwyciężyć wszystkie trudności. Przez długi czas Machalica i Olszówka zmuszeni byli żyć w nieformalnym związku, bo na rozwód nie chciała się zgodzić ówczesna żona aktora. Niestety, kiedy wreszcie Piotrowi Machalicy udało się rozwieść, jego związek z Edytą Olszówką się zakończył. Mimo to, byli kochankowie zostali dobrymi przyjaciółmi, a ich przyjaźń trwała do ostatnich chwil życia aktora.

Początek i koniec

Przeszkodą do sformalizowania związku Piotra Machalicy i Edyty Olszówki, była ówczesna żona aktora, Małgorzata, która utrudniała zakończenie de facto już tylko formalnego małżeństwa. Kiedy po ciągnących się bataliach sądowych, Machalica uzyskał rozwód jego relacja z Olszówką zaczęły się psuć. To, co miało być nowym początkiem, okazało się początkiem końca.

pio
Piotr Machalica i Edyta Olszówka/ YouTube @Paula Rodak
Piotr Machalica i Edyta Olszówka/ YouTube @Paula Rodak

Spekulowano, że gwoździem do trumny ich związku miał być alkohol, do którego oboje mieli mieć słabość, choć oboje mieli upodobanie to w miarę kontrolować. Sami zainteresowani mówili, że na ich związek wpłynął medialny szum wokół nich. Po zakończeniu związku pozostali dobrymi przyjaciółmi. Piotra Machalicę często można było zobaczyć na widowni w czasie występów Edyty w teatrze i to bynejmniej nie na premierach.

Sam Machalica przyznawał, że chętnie przychodził zobaczyć sztuki, w których grywa Edyta i nie widział w tym niczego dziwnego. Podkreślał, że ceni talent, urodę oraz temperament aktorki. Piotr Machalica odszedł dzień przed urodzinami swojej dawnej ukochanej. Aktorka odejście dawnego kochanka i przyjaciela uczciła zamieszczając w mediach społecznościowych piosenkę "Light in the darkness", przeżywając stratę w milczeniu.

Piotr Machalica i Edyta Olszówka/ YouTube @Paula Rodak
Piotr Machalica i Edyta Olszówka/ YouTube @Paula Rodak
Piotr Machalica i Edyta Olszówka/ YouTube @Paula Rodak

Żałowaliście, że ich miłość się skończyła?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: