Jak podaje portal "Jastrząb Post", Kamil Sipowicz postanowił skomentować demonstracje, jakie mają miejsce od tygodnia na ulicach polskich miast i miasteczek. Zdradził również, co o proteście kobiet powiedziałaby Kora, która nigdy nie kryła swojego zdania na temat praw kobiet.

Kamil Sipowicz w poruszających słowach o Korze

Kora dla wielu była nie tylko wielką artystką, ale także sybolem walki o prawa kobiet, mniejszości seksualnych oraz zwierząt. Piosenkarka aktywnie włączała się w walkę o równouprawnienie i nie unikała trudnych tematów zarówno w rozmowach z dziennikarzami, jak i fanami. Nie obawiała się poruszać ich w swojej twórczości.

Kamil Sipowicz nie ma wątpliwości, że Kora byłaby dumna z protestujących dziś Polek i stałaby na czele protestów. "Kora byłaby na pierwszych barykadach tego całego ruchu. Zawsze bardzo głośno walczyła o prawa kobiet, o prawa mniejszości. Sprzeciwiała się temu patriarchalnemu terrorowi Prawa i Sprawiedliwości połączonego w jakimś chorym stosunku z kościołem" - cytuje słowa Sipowicza portal "Jastrząb Post".

YouTube

Kamil Sipowicz podkreślił, że Kora byłaby dumna widząc tłumy młodych ludzi, którzy sprzeciwiają się "potwornemu systemowi". Zapewnił, że byłaby uszczęśliwiona takim widokiem i wspierałaby protesty z całego serca.

Na demonstracjach bardzo często można usłyszeć największe hity Kory, które nic nie straciły ze swojej aktualności o czy wspomniał mąż Kory: "na demonstracjach puszczają Krakowski spleen, Się ściemnia, Kreona. Wszystko to nabrało dzisiaj z powrotem ważności. Kora jest z tymi wszystkimi ludźmi" - powiedział Kamil Sipowicz. Całą rozmowę z mężem Kory możecie zobaczyć poniżej.

Zgadzacie się ze słowami Sipowicza?