Maria Szabłowska obchodzi urodziny

Jak podaje portal "Pikio", Maria Szabłowska urodziła się 26 września 1946 roku w Warszawie. Oznacza to, że dziennikarka kończy dzisiaj 74 lata! Pomimo wieku kobieta nadal wygląda kwitnąco, a blond fryzura z dokładnie ułożoną grzywką jest jej znakiem rozpoznawczym.

Choć dziś nikt nie wyobraża sobie telewizji i radia bez jej obecności, pani Maria nie od samego początku chciała działać w mediach. W młodości poświęciła się nauce języków obcych, studiując arabistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Szybko jednak zajęła się aktywnością w radiu i ukończyła roczne studium dziennikarskie.

Maria Szabłowska. Źródło: wyborcza.pl
Maria Szabłowska. Źródło: wyborcza.pl

Kariera w show-biznesie rozpoczęła się od niewielkiego wywiadu w radiu harcerskim. Później przyszedł czas na wakat w Polskim Radiu. Szabłowska współpracę z Telewizją Polską podjęła w latach siedemdziesiątych. Szerszą popularność przyniósł jej program "Kawa czy herbata" oraz "Wideoteka dorosłego człowieka". Pani Maria ma ogromną wiedzę na temat polskiej kultury muzycznej. Przeprowadziła liczne rozmowy z największymi gwiazdami sceny i jest aktywna zawodowo od kilku dekad.

Solenizantce w dniu urodzin życzymy zdrowia i radości!

To również może Cię zainteresować: JEDNA Z UCZESTNICZEK POPULARNEGO PROGRAMU "TANIEC Z GWIAZDAMI" ZATAŃCZYŁA Z BRATEM. EDYTA ZAJĄC ZASKOCZYŁA NIEMALŻE WSZYSTKICH

Zobacz także: POWAŻNY WYPADEK W "TAŃCU Z GWIAZDAMI". UCZESTNIK SHOW POKAZAŁ ZDJĘCIA ZZA KULIS