Jak podaje portal "Poranny", Iwona z "Sanatorium miłości" odniosła się do kwestii seksu dojrzałych kobiet. Zdradziła, że u kobiet w wieku pomenopauzalnym ochota na seks jest jeszcze większa. Mówiła o tym w programie "Pytanie na śniadanie". Co jeszcze powiedziała?

Wyznanie kobiety dojrzałej

Iwona Mazurkiewicz z Radomska wzięła udział w drugiej edycji programu "Sanatorium miłości". Ostatnio 61-latka pojawiła się w programie "Pytanie na śniadanie", gdzie szczerze opowiedziała o menopauzie i życiu seksualnym dojrzałej kobiety. Prowadzący zapytali ją między innymi, czy menopauza jest jeszcze nadal tematem tabu, jakie są jej objawy oraz jak poradzić sobie z tymi zmianami.

YouTube

" Zaskoczeniem było dla mnie, że pojawiło się to, kiedy miałam 48 lat. Czytałam kiedyś w mądrych czasopismach, ze kobieta po klimakterium niestety szybciej się starzeje, więc na daną chwilę byłam przerażona" - zdradziła Iwona, dodając, że sama dość łagodnie przeszła klimakterium. Obyło się bez konieczności kupowania i zażywania leków.

"We wszystkim, co mnie spotyka, staram się dostrzegać zalety, to też pomogło mi łagodnie przejść ten czas. Pozbycie się takiego balastu, jakim jest menstruacja, było ogromnym plusem. Po menopauzie wzrasta apetyt na życie seksualne. Nie ma takiego obciążenia, że możemy zajść w ciążę. Także emocje, które towarzyszą temu aktowi są inne. Ja dostrzegam bardzo dużą różnicę między tym. co było przed i po..." - stwierdziła uczestniczka show cytowana przez portal "Poranny".

poranny.pl

A waszym zdaniem, menopauza to nadal temat tabu? A może nie ma już takich tematów w przestrzeni publicznej, których się nie porusza?

To też może cię zainteresować: Dlaczego Magda Mołek oraz Kinga Rusin odeszły z telewizji? Głos na ten temat zabrał prezes stacji TVN – Edward Miszczak

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kobieta chciała zakryć nieestetyczny czarny ślad na paznokciu. Poszła do gabinetu kosmetycznego. To, co tam usłyszała przeraziło ją

O tym się mówi: Niedawno miał miejsce bardzo ważny dzień w życiu Kasi Cichopek! Gwiazda pochwaliła się zdjęciami na Instagramie