Rafał Trzaskowski jest obecnie prezydentem Warszawy. Nie udało mu się wygrać drugiej tury wyborów prezydenckich, w której rywalizował z Andrzejem Dudą.

Trzeba jednak przyznać, że sam udział w wyborach przyniósł mu ogromną popularność i spore poparcie Polaków. Nowi fani oraz wyborcy Rafała Trzaskowskiego zaczęli bacznie przyglądać się nie tylko jego poglądom i działaniom, ale również życiu prywatnemu oraz rodzinie kandydata.

Nie każdy wie, że Rafał Trzaskowski ma starszego przyrodniego brata, syna mamy z pierwszego małżeństwa. Mężczyzna jest o 19 lat starszy.

Tata Rafała Trzaskowskiego – kim był?

W ostatnim czasie zainteresowano się również postacią ojca Rafała Trzaskowskiego. Jak informuje portal Lelum, wokół jego osoby narosło sporo plotek i doniesień, które nie pokrywają się z rzeczywistością. Jak było naprawdę?

Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski

Andrzej Trzaskowski to osoba, którą znano w sferze jazzu. Co więcej, jego przyjacielem był sam Krzysztof Komeda. Do dziś polscy muzycy jazzowi nie zapominają o dawnym koledze-muzyku, którego syn nazywał „swoim bohaterem”.

Andrzej Trzaskowski przyszedł na świat 23 marca 1933 roku w Krakowie. Nazwisko mężczyzny miało swoje źródło w herbie Trzaska – rodziny o szlacheckim pochodzeniu.

Od dziecka był muzykalny, najpierw pobierał lekcje gry na fortepianie, a następnie wpadł w zachwyt muzyką jazzową i pozostał jej wierny przez kolejne lata.

Tata Andrzeja Trzaskowskiego grał w zespołach na fortepianie oraz pianinie, znany był także jako krytyk muzyczny i dyrygent, a jego artykuły ukazywały się w pismach nie tylko polskich, ale i zagranicznych.

- To był fantastyczny człowiek. Byliśmy zabawowicze, graliśmy jazz, oglądaliśmy się za pięknymi nogami, natomiast Trzaskowski miał to wszystko plus elegancję. Miał estymę, autorytet – wspomina po latach Michał Urbaniak.

Rafał Trzaskowski, Małgorzata Trzaskowska
Rafał Trzaskowski, Małgorzata Trzaskowska
Rafał Trzaskowski, Małgorzata Trzaskowska

Andrzej Trzaskowski i jego przyszła żona, Teresa, poznali się w Piwnicy pod Baranami i wzięli ślub w 1958 roku, jednocześnie z Krzysztofem Komedą i Zofią Lach.

Następnie przenieśli się do Warszawy, tam na świat przyszedł Rafał.

- o, jaki dziś jestem, w olbrzymim stopniu zawdzięczam rodzicom. Co konkretnie? Otwartość. Tolerancję. Horyzonty. (…) Nie byłem dzieckiem prowadzanym za rączkę, wręcz przeciwnie, rodzice zostawiali mi mnóstwo swobody – mówił o swoich rodzicach.

Przypomnij sobie o… KRAKÓW: TRWAJĄ PRACE PRZY TOROWISKU. DWA TRAMWAJE BĘDĄ JEŹDZIŁY ZMIENIONĄ TRASĄ. PASAŻEROWIE MUSZĄ SIĘ LICZYĆ Z UTRUDNIENIAMI

Jak informował portal Życie: NASTOLATKA TRAFIŁA DO SZPITALA Z SILNYM BÓLEM BRZUCHA. TO, CO LEKARZE ODKRYLI W JEJ ŻOŁĄDKU W CZASIE OPERACJI ODBIERA MOWĘ

Portal Życie pisał również o… MINISTERSTWO ZDROWIA PRZEKAZAŁO NAJNOWSZY RAPORT W SPRAWIE KORONAWIRUSA. ZNÓW WZROST NOWYCH PRZYPADKÓW