Jak podaje portal "Lelum", 17-latka cierpiała na ból brzucha. Był on tak silny, że dziewczyna trafiła do szpitala. Początkowa diagnoza lekarzy wskazywała na duży guz. Prawda okazała się jednak zupełnie inna. Kiedy w czasie zabiegu operacyjnego odkryli przyczynę bólu oniemieli.

Podejrzenie guza

Do tej niewiarygodnej sytuacji doszło w Indiach. 17-latka zgłosiła się do szpitala w Bokaro w stanie Jharkhand z powodu silneg bólu brzucha oraz dolegliwości żołądkowych. Przeprowadzone w placówce medycznej badanie usg wykazało, że w ciele dziewczyny znajduje się ogromny guz.

Lekarze zdecydowali, że konieczne jest przeprowadzenie pilnej operacji, która była jedynym ratunkiem dla życia diewczyny. Do zabiegu doszło 31 sierpnia, a zespołem operacyjnym kierował dr GN Sahu. Lekarze nie spodziewali się czegoś takiego.

Nieprawdopodobna sytuacja

W trakcie wykonywanego zabiegu okazało się, że w brzuchu nastolatki nie znajdował się guz, ale coś znacznie mniej prawdopodobnego. Nagranie z zabiegu, jakie pojawiło się w sieci przyprawia o ciarki.

W brzuchu 17-latki znaleziono ogromną zbitkę włosów. Kula ważyła aż 7 kilogramów! Jej usunięcie zajęło lekarzom aż 6 godzin. Dr Sahu pod opieką którego znajdowała się nastolatka przyznał, że pierwszy raz w jego karierze doświadczył czegoś podobnego.

"To pierwszy raz w ciągu mojej 40-letniej kariery, gdy widziałem tak dużą kulę włosów, która zgromadziła się w żołądku" - powiedział lekarz cytowany przez portal "Fakt".

fakt.pl

fakt.pl

Syndrom Roszpunki

Okazuje się, że dziewczyna miała w nawyku gryzienie końcówek włosów, który miał podłoże nerwowe. Zaburzenie tego rodzaju określane jest mianem "syndromu Roszpunki". Obgryzane włosy trafiały do żołądka, gdzie się gromadziły przez lata. Działo się tak dlatego, że organizm nie trafi włosów, ani ich nie wydala.

Filmik z operacji znajdziecie tutaj.

Spodziewaliście się czegoś podobnego?

To też może cię zainteresować: W Polsce zostaną wprowadzone czarne strefy? Czy to sposób na uniknięcie lockdownu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Prowadząca program „Rolnik szuka żony” oraz „Sanatorium miłości” już niebawem odmieni także swoje życie? Prezenterka zdradziła tajemnicę

O tym się mówi: Wielkie wydarzenie. Niesamowity koncert gwiazd na Święto Niepodległości. Kto pojawi się na imprezie