Zmarł jeden z najwybitniejszych kompozytorów naszych czasów. Mężczyzna miał już 91 lat. To smutna wiadomość dla wszystkich fanów muzyki.

Informacje o śmierci kompozytora pojawiły się w mediach w poniedziałek, 6 lipca, już w godzinach porannych. Okazuje się, że mężczyzna doznał powikłań po przykrym zdarzeniu. Co się stało?

Zmarł słynny kompozytor

Mężczyzna, o którym mowa, to Ennio Morricone. Jak podkreśla Radio ZET, kompozytor miał na swoim koncie aż dwie statuetki Oscara. Niestety, 91-letni artysta odszedł z tego świata.

Ennio Morricone. Źródło: filmozercy.com
Ennio Morricone. Źródło: filmozercy.com

Zmarł 6 lipca o świcie w Rzymie. Jak podają włoskie media, kompozytor odszedł przez powikłania, których doznał po tym, gdy upadł i złamał kość udową.

Informacja o śmierci artysty jest już potwierdzona. Poinformował o niej Giorgio Assuma, prawnik, a prywatnie także przyjaciel kompozytora. Jak podkreślał – Ennio Morricone aż do końca zachował „pełną świadomość i wielką godność”.

Ennio Morricone tworzył muzykę, głównie filmową – jego najbardziej znane dzieła to ścieżka dźwiękowa do „Dawno temu w Ameryce”, „Nietykalnych” oraz „Misji”. Artysta dostał dwa Oscary – w 2007 roku statuetkę przyznano mu za całokształt twórczości, zaś w 2015 roku został nagrodzony za muzykę do „Nienawistnej ósemki”.

Ennio Morricone. Źródło: onet.pl
Ennio Morricone. Źródło: onet.pl

Na swoim koncie kompozytor miał ścieżki dźwiękowe do ponad 500 produkcji filmowych. Współpracował z reżyserami uznawanymi na całym świecie, m.in. Sergio Leonem, Brianem de Palmą oraz Quentinem Tarantino. Pracował również ze znanymi artystami – np. Stingiem, Andreą Bocellim czy Pet Shop Boys. To dzięki niemu wiele filmów zyskało swój niepowtarzalny klimat.

Przypomnij sobie o… NIECODZIENNE ZJAWISKO NAD JAPONIĄ. CZY MIESZKAŃCY AZJATYCKIEGO KRAJU BYLI ŚWIADKAMI MANIFESTACJI INNEJ CYWILIZACJI

Jak informował portal Życie: JAK SIĘ ICH POZBYĆ RAZ NA ZAWSZE? OSY I SZERSZENIE TO ZMORA WŁAŚCICIELI OGRODÓW I BALKONÓW, PROSTE METODY

Portal Życie pisał również o… CENY NAD MORZEM PRZYPRAWIAJĄ O ZAWRÓT GŁOWY. TURYSTKA ZASKOCZONA PO OTRZYMANIU PARAGONU