„Panna z mokrą głową” była prawdziwym hitem. Postały w 1994 roku film na podstawie powieści Kornela Makuszyńskiego sprawił na młodzieży ogromne wrażenie.

Główną rolę w filmie zagrała Paulina Tworzyańska. Po występie dziewczyna zyskała dużą rozpoznawalność. Jednak nie podobało jej się to i postanowiła, że zakończy swoją przygodę z aktorstwem.

Czym zajmuje się główna aktorka z filmu „Panna z mokrą głową”?

Film „Panna z mokrą głową” opowiada o losach trzynastoletniej Ireny Borowskiej. Dziewczyna wiodła szczęśliwe życie w dworku swoich rodziców.

Nadszedł jednak czas, że mieli oni problemy finansowe. Irenka bez zastanowienie, w tajemnicy przed rodzicami, wybrała się do swojej bogatej ciotki, do Warszawy, licząc, że ta pomoże jej rodzinie.

Paulina Tworzyańska. Źródło: stopklatka.pl
Paulina Tworzyańska. Źródło: stopklatka.pl
Paulina Tworzyańska. Źródło: stopklatka.pl

W filmową Irenkę wcieliła się Paulina Tworzyańska. Dziewczyna zyskała dzięki „Pannie z mokrą głową” ogromną rozpoznawalność. Następnie wystąpiła w równie popularnej ekranizacji „Awantura o Basię”.

Paulina w latach 90. była niekwestionowaną gwiazdą. Młodzież ją uwielbiała i zaczepiała często na ulicach. Jednak dziewczynie się to nie podobało.

Nie chciała być sławny i przeszkadzało jej to, że na każdym kroku ludzie ją zaczepiali. Zdecydowała, że zakończy swoją karierę aktorską i wybierze inny kierunek rozwoju zawodowego,

Dziewczyna obrała zupełnie inny kierunek rozwoju

Dziewczyna zdradziła dla „Gazety Wyborczej”, że sława ją nieco przytłoczyła. Dlatego zakończyła swoją przygodę z aktorstwem i rozpoczęła nowy etap w swoim życiu.

Paulina Tworzyańska. Źródło: telemagazyn.pl
Paulina Tworzyańska. Źródło: telemagazyn.pl
Paulina Tworzyańska. Źródło: telemagazyn.pl

W 2004 roku skończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku psychologia stosowana. Wtedy też wróciła do swojego rodzinnego miasta na śląsku – do Bielska-Białej. Tam rozpoczęła pracę w Beskidzkim Centrum Onkologii oraz w Domu Opieki "Samarytanin".

Dziewczyna kierowała się intuicję i wyznała, że świetnie odnajduje się w nowej roli. Aktorstwo było dla niej jednak świetną przygodą, której nigdy nie planowała na poważnie.

Jak informował portal „Życie”: SYN ZENONA MARTYNIUKA PONOWNIE ZASKAKUJE SWOIM ZACHOWANIEM. INTERNAUCI SĄ NIEBYWALE ZASKOCZENI NAGANNYM POSTĘPOWANIEM MĘŻCZYZNY

Przypomnij sobie: PAWEŁ DELĄG I DOMINIKA KULCZYK PRZYŁAPANI NA RANDCE. WYMIENIALI SIĘ POCAŁUNKAMI W CENTRUM STOLICY

Portal „Życie” pisał również: MAŁGORZATA ROZENEK – MAJDAN PO PORODZIE OTRZYMUJE BARDZO DUŻO OFERT WSPÓŁPRAC. ZA JEDNĄ Z NICH OTRZYMA REKORDOWĄ KWOTĘ, INTERNAUCI SĄ W SZOKU