Na ten dzień co roku brytyjscy poddani czekają z takim samym utęsknieniem co na jubileusz królowej Elżbiety. Nie da się ukryć, że książę William jest obok monarchini ulubionym członkiem rodziny królewskiej w Wielkiej Brytanii i krajach Commonwealthu. Z całego świata płyną najlepsze życzenia urodzinowe. Brytyjskie media przypomniały, jak nazywali księcia Williama w okresie dzieciństwa jego rodzice. Skąd wzięła się ksywka „Wombat”?

Cała Wielka Brytania świętuje w niedzielę urodziny przyszłego króla, księcia Williama. Ulubieniec Brytyjczyków i ukochany wnuk królowej Elżbiety II kończy 38 lat. Jako dziecko miał ciekawą ksywkę!

Książę William kończy w niedzielę 21 czerwca 38 lat i obchodzi również Dzień Ojca!

Książę William, a właściwie Wilhelm Artur Filip Ludwik Windsor, gdyż tak brzmią jego pełne dane osobowe przyszedł na świat 21 czerwca 1982 roku w Londynie. Jest pierworodnym synem księcia Karola i Diany Spencer. Choć oficjalnie jest drugim pretendentem do tronu to Brytyjczycy doskonale wiedzą, że królowa Elżbieta II od lat przygotowuje swojego wnuka do objęcia rządów w razie jej śmierci czy abdykacji.

fot. Instagram

Uczył się w przedszkolu prowadzonym przez Jane Mynor, później uczęszczał do Wetherby School w zachodniej części Londynu i prywatnej szkoły Ludgrove School w Berkshire. Po pozytywnym zdaniu egzaminów księcia Williamowi udało się dostać do Eton College, gdzie studiował biologię, geografię oraz historię sztuki na poziomie zaawansowanym, potem decydując się na rok wolnego i pojechał na trzy miesiące do Chile na wolontariat.

Następnie rozpoczął studia na Uniwersytecie św. Andrzeja w Szkocji, tam pznał swoją przyszłą żonę, Kate Middleton. Zdobył "Scottish Master of Arts" - odpowiednik polskiego licencjatu. Ma być to najwyższy akademicki wynik następcy brytyjskiego tronu.

fot. Instagram

Nie da się ukryć, że książę mocno przeżył śmierć swojej matki w 1997 roku. Do dziś uważa to za jeden z najtrudniejszych okresów w swoim życiu.

Jednak wielkim dniem był dla niego ślub z ukochaną Kate Middleton 29 kwietnia 2011 roku. W 2013 roku para powitała na świecie swojego pierworodnego syna, George’a. Po dwóch latach urodziła się księżniczka Charlotte. W 2018 roku urodził się drugi syn pary książęcej Louis.

Jak nazywali go bliscy, gdy był mały? Krótko Wills, czyli „Wombat”!

fot. Instagram

Jak informował portal „Życie”: SYN ZENONA MARTYNIUKA PONOWNIE ZASKAKUJE SWOIM ZACHOWANIEM. INTERNAUCI SĄ NIEBYWALE ZASKOCZENI NAGANNYM POSTĘPOWANIEM MĘŻCZYZNY

Przypomnij sobie: PAWEŁ DELĄG I DOMINIKA KULCZYK PRZYŁAPANI NA RANDCE. WYMIENIALI SIĘ POCAŁUNKAMI W CENTRUM STOLICY

Portal „Życie” pisał również: MAŁGORZATA ROZENEK – MAJDAN PO PORODZIE OTRZYMUJE BARDZO DUŻO OFERT WSPÓŁPRAC. ZA JEDNĄ Z NICH OTRZYMA REKORDOWĄ KWOTĘ, INTERNAUCI SĄ W SZOKU