Zachowanie znanego z „X Factor” muzyka i wokalisty w ogóle nie szokuje jego fanów. Kontrowersyjny artysta, porównywany np. z Princem otwarcie wspiera gejów i lesbijki od samego początku swojej działalności muzycznej i nie kryje się z tym, że środowisko osób nieheteronormatywnych jest mu bliskie i ma w nim wielu fanów.

Udział cztery lata temu w TVN-owskim show pozwoliło mu zaistnieć w branży muzycznej, a potem poszło już samo – wygrana w Opolskich Premierach piosenką „Byle być sobą” i debiutancki album, który szybko zdobył podwójną platynę, a później słynny występ na Eurowizji z „Color of Your Life”, na której zdobył 7. miejsce zagwarantowały mu stałe miejsce na polskiej scenie muzycznej i uwielbienie tysięcy fanów. Dziś postanowił sam stanąć w ich obronie, a dokładnie konkretnego środowiska.

Ubrany w tęczową koszulę Michał Szpak na Instagramie zaskoczył wszystkich. Znany z przekraczania granic kulturowych i obyczajowych związanych z płcią wokalista postanowił okazać solidarność z osobami nieheteronormatywnymi. Mocna odpowiedź Michała Szpaka!

Michał Szpak na Facebooku w mocnych słowach o LGBT. Okazał solidarność!

Michał Szpak postanowił wesprzeć to środowisko, nie tylko włączając się do żywej dyskusji wywołanej kontrowersyjnymi wypowiedziami Andrzeja Dudy i osób z jego kancelarii, ale nagrał również z Basią Wrońską utwór „Zanim”, który będzie częścią składanki „Music 4 Queers & Queens”, która ukaże się nakładem wytwórni Kayah – Kayax.

Tym samym powstanie kompilacja utworów muzycznych artystów, którzy chcą okazać wsparcie i solidarność z osobami nieheteronormatywnymi.

Wszystkim Nam życzę wolności, ZANIM... 🤘🏼 Żyjemy w jednym z najbardziej homofobicznych krajów w Europie podczas gdy...

Gepostet von Michał Szpak am Samstag, 30. Mai 2020

- Żyjemy w jednym z najbardziej homofobicznych krajów w Europie, podczas gdy inne państwa uznają równość wszystkich niezależnie od rasy, wyznania, orientacji czy przynależności do jakiejkolwiek grupy. Mam nadzieję, że ten projekt będzie wsparciem dla wolności. To jest niezwykle ciekawa sytuacja i dowód na to, że jeśli się tylko chce i jest się zdecydowanym, to nie ma rzeczy niemożliwych – napisał Michał w materiale promującym płytę, cytowany przez portal JastrząbPost.pl.

Michał Szpak sam, przez swój barwny wizerunek spotykał się z agresją i negatywnymi komentarzami, wiele z nich było wulgarnych. Stąd sugestywne zdjęcie na Facebooku, podpisane cytatem z kultowej piosenki Chłopców z Placu Broni.

- Wolność kocham i rozumiem, Wolności oddać nie umiem – napisał na Facebooku.

„Wolność kocham i rozumiem Wolności oddać nie umiem „ ZANIM https://youtu.be/kQVBUhAnksQ

Gepostet von Michał Szpak am Donnerstag, 18. Juni 2020

Jak informował portal „Życie”: SYN ZENONA MARTYNIUKA PONOWNIE ZASKAKUJE SWOIM ZACHOWANIEM. INTERNAUCI SĄ NIEBYWALE ZASKOCZENI NAGANNYM POSTĘPOWANIEM MĘŻCZYZNY

Przypomnij sobie: PAWEŁ DELĄG I DOMINIKA KULCZYK PRZYŁAPANI NA RANDCE. WYMIENIALI SIĘ POCAŁUNKAMI W CENTRUM STOLICY

Portal „Życie” pisał również: MAŁGORZATA ROZENEK – MAJDAN PO PORODZIE OTRZYMUJE BARDZO DUŻO OFERT WSPÓŁPRAC. ZA JEDNĄ Z NICH OTRZYMA REKORDOWĄ KWOTĘ, INTERNAUCI SĄ W SZOKU