Pewien Czech bardzo chciał odnaleźć prawdziwy skarb. Po długich godzinach poszukiwań z wykrywaczem metali, które nie przyniosły żadnych skutków zdecydował się skupić na szukaniu poroży. Jak podaje portal zwiadowcahistorii.pl

W pewnym momencie podczas powrotu do domu, kiedy znalazł się na stromej górze, zauważył nagle, że tuż obok powalonego drzewa leżą fragmenty rozbitego naczynia glinianego. Od razu postanowił sprawdzić, co to jest.

Mężczyzna odnalazł prawdziwy skarb. Było tam aż 74 starych monet

Mężczyzna podszedł bliżej i przyjrzał się dokładnie swojemu znalezisku. To właśnie wtedy ukazały się mu znajdujące się pod naczyniem złote monety. Nie mógł utwierzyć własnym oczom!

Ta historia to doskonały przykład na to, że nie warto się poddawać. Nagroda jest bowiem bardzo często dużo bliżej niż może się wydawać.

W Czechach znaleziono niesamowity skarb, źródło: Zwiadowcahistorii.pl
W Czechach znaleziono niesamowity skarb, źródło:

W sumie na ziemi leżały 74 monety. Większość z nich to były złote dukaty pochodzące z XVI i XVII wieku. Wśród nich znajdowały się zjawiskowe dwa złote dukaty Ferdynanda II.

Gdzie trafiły znalezione na terenie Czech monety?

Niemal wszystkie monety zostały wybite w Niemczech za panowania dynastii Habsburgów. Pojedyncze sztuki były też wibite w Niderlandach oraz lokalnie przez buskupów. Znalazła się także jedna moneta arabska.

W Czechach znaleziono niesamowity skarb, źródło: Zwiadowcahistorii.pl
W Czechach znaleziono niesamowity skarb, źródło:

Numizomaty mogły zostać ukryte w czasie trwania wojny szwedzkiej.

Aktualnie znalezisko przekazano do Muzeum Narodowego w Czechach.

Może zainteresuje Cię to: MONETA, KTÓRA JEST WARTA KROCIE. 10-GROSZÓWKA MOŻE BYĆ OBECNA W WIELU POLSKICH DOMACH

Zobacz także: NIEZWYKŁE ZNALEZISKO PODCZAS REMONTU KOŚCIOŁA. W WIEŻY UKRYTO KAPSUŁĘ CZASU

Na portalu "Życie" informowaliśmy o: DWOJE DZIECI BAWIŁO SIĘ W STARYM DOMU NALEŻĄCYM NIEGDYŚ DO ICH BABCI. TO CO W NIM ZNALAZŁY JEST WRĘCZ NIEPRAWDPODOBNE