We współczesnych często zapominamy o potrzebach innych ludzi. Skupiając się na własnych problemach zapominamy, że wiele osób ma w życiu dużo większe zmartwienia.

Podczas gdy nam brakuje pieniędzy na nowe buty czy ubrania, inni nie mają co jeść. Warto jest czasem pomyśleć o bliźnich, w szczególności o tych najbardziej potrzebujących.

To nagranie wyciska łzy z oczu

Na szczęście na świecie wciąż mamy masę wspaniałych ludzi o dobrych sercach. Potrzeby innych ludzi są dla nich ważniejsze niż ich własne.

Przykładem tego może być historia dwóch mężczyzn. Postawa obydwóch z nich jest wspaniała i potrafi wzruszyć chyba każdego.

Na jednym z hinduskich targów pewien mężczyzna chciał kupić od jednego ze sprzedawców popularną indyjską przekąskę – samosę. Powinien zapłacić za zakup 10 rupii indyjskich, ten jednak wręczył mężczyźnie 1000 rupii i odszedł.

Zaskoczony sprzedawca nie wiedział początkowo co zrobić. Próbował oddać mężczyźnie pieniądze, wołał go i prosił aby wziął je ze sobą. Ten jednak odszedł już dużo dalej i nie słyszał jego głosu.

Kupujący chciał zrobić dobry uczynek i podarować pieniądze człowiekowi, który potrzebuje ich bardziej niż on sam.

Sprzedawca dogonił jednak kupującego i stanowczo odmówił mu przyjęcia tak ogromnej sumy. Zapewnił go, że to co zarabia na sprzedaży samosy w zupełności mu wystarcza i lepiej żeby mężczyzna przekazał te pieniądze ludziom, którzy potrzebują ich bardziej.

Finalnie kupujący przyjął z powrotem sumę, którą wcześniej podarował sprzedawcy i zapewnił go, że przekaże ją na szczytny cel.

Sytuacja ta pokazuje nam, że nie pieniądze czynią człowieka bogatym, ale to co ma w sercu.

Przypomnij sobie o... ŻONA PAWŁA KRÓLIKOWSKIEGO JUŻ WRÓCIŁA DO PRACY. TAM MOŻE NA CHWILĘ ZAPOMNIEĆ O STRACIE MĘŻA

Portal Życie pisał również o…  NA SZKODLIWOŚĆ KORONAWIRUSA MA WPŁYW WIEK ORAZ CHOROBY TOWARZYSZĄCE. OPUBLIKOWANO LISTĘ TYCH SCHORZEŃ