Łukasz Nowicki od 9 lat wspiera organizację UNICEF. Od ubiegłego roku jest jej Ambasadorem Dobrej Woli. Z tego powodu udał się w specjalną podróż do Afryki, gdzie między innymi złożył wizytę w szpitalach dla niedożywionych dzieci.

Niger jest jednym z najmniej rozwiniętych państw na świecie. Szacuje się, że 380 tysięcy dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na skutek ciężkiego ostrego niedożywienia. Praktycznie cały obszar kraju zajmuje Sahara. Cykliczne susze lub powodzie powodują, że dostęp do żywności jest bardzo utrudniony.

Łukasz Nowicki na własne oczy zobaczył ogrom cierpienia głodujących dzieci w Nigrze. Widok kilkumiesięcznych, niedożywionych niemowląt wprawił aktora w osłupienie i wywołał łzy w jego oczach.

- Dużo podróżowałem po Afryce, ale jeszcze nigdy nie zetknąłem się z tak dużą skalą problemu, jak tu w Nigrze – przyznał poruszony.

Łukasz Nowicki, który sam jest ojcem, bardzo głęboko przeżył to, co zobaczył w Nigrze. Szczególnie szokujące było dla aktora spotkanie z 8-miesięczną dziewczynką Omarą, która ważyła zaledwie 4 kilogramy.

- Jest skrajnie niedożywiona, wiotka, delikatna, mała kruszynka, jak osesek, ma takie wielkie oczy. Ogrom nieszczęścia, rozpaczy, tragedii już na starcie życiowym jest powalający – opowiadał Łukasz Nowicki.

Aktor jednocześnie apeluje o pomoc finansową dla dzieci z Nigru. Łukasz Nowicki podkreśla, że potrzebne są rozwiązania długofalowe, jak np. odpowiednia edukacja. Jednak obecnie liczy się każdy grosz, ponieważ może zapewnić jedzenie i leki dla niedożywionych dzieci, a tym samym zmniejszyć ich cierpienia.

- Czasem wystarczy 30, 80, 100 złotych, a to już jest jedno życie ludzkie. 100 złotych to dla wielu osób jest niemało, ale czymże jest wobec życia – dodał aktor.

View this post on Instagram

Kochani !!...trudno to wyrazić w paru słowach..... Omara ma roczek wazy 3 kilogramy , walczy o życie . Wielką trudnością jest dla niej otwarcie oczu , podniesienie ręki ...jest wiotka jak papier , krucha ,słaba.... Piekielnie smutny jest fakt ze takie rzeczy dzieją się w XXI wieku!!!!. Takich dzieci jak Omara jest w Nigrze blisko 400000 tysięcy !!!! Pomóżmy !!!...liczy się każda złotówka !!!. Na własne oczy widziałem w Nigrze zaangażowanych wolontariuszy którzy robią i zrobią wszystko by uratować jak najwiecej istnień!!! Albo my albo nikt . Wszystkie szczegóły na stronie Unicef.pl/ Niger #unicef #unicefpolska #pomaganie #help #niger #africa #child #dzieci #suffer #głód #afryka #pomoc #serce

A post shared by Łukasz Nowicki (@lukasz__nowicki) on

Przypomnij sobie o… ŁUKASZ NOWICKI PRZYŁAPANY W BARZE. PREZENTER TVP NIE WYGLĄDAŁ NAJLEPIEJ [ZDJĘCIA]

Jak informował portal Życie: KATE MIDDLETON NIE SPODOBAŁ SIĘ KOMENTARZ DZIENNIKARZA NA TEMAT KSIĘŻNICZKI CHARLOTTE. WEZWAŁA GO DO PAŁACU

Portal Życie pisał również o… REFORMA EMERYTALNA SPRZED 20 LAT DOBIEGA KOŃCA. TA HISTORIA TO DOSKONAŁY PRZYKŁAD CZY MOŻNA ZAUFAĆ PAŃSTWU