Tajemnicę królowej zdradziła jej córka, księżniczka Anna. To zbuntowana członkini rodu królewskiego, która słynie z ekscentrycznego zachowania i zamiłowania do łamania etykiety. Teraz księżniczka Anna zdradziła mediom długo skrywatny sekret swojej matki.

Elżbieta II postrzegana jest jako powściągliwa, niezwykle staroświecka, a czasem nawet surowa. Ze strzępków informacji, które docierają do mediów od jej bliskich, można jednak wywnioskować, że prywatnie królowa ma ogromne poczucie humoru i wielki dystans do siebie.

Teraz Elżbieta II udowodniła, że konserwatywna, brytyjska monarchia, potrafi iść z duchem czasu. Księżniczka Anna poinformowała, że 93-letnia królowa posiada… sztuczną rękę. Informację tę możemy znaleźć w książce "Królowa świata" Roberta Hardmana.

Prezent dla królowej

Kilka lat temu monarchini otrzymała w prezencie… drewnianą rękę z zainstalowaną na niej elektroniczną rękawiczką. Dar ten przekazali królowej studenci inżynierii z Australii.

Dzięki niezwykłemu gadżetowi królowa siedząc w karocy może machać do swoich poddanych bez angażowania w tę czynność swoich prawdziwych rąk. W ten sposób królewskie dłonie nie męczą się machaniem, a poddani są przekonani, że zza zasłoniętych kotar pozdrawia ich sama Elżbieta II.

Kobietę podobno bardzo zachwycił ten prezent. Władczyni była również pod ogromnym wrażeniem pomysłowości studentów. Księżniczka Anna podkreśliła, że jej matka bardzo doceniła gest australijskich uczniów. Królowa miała orzec, że to niezwykle trafiony prezent.

93-letnia monarchini ma szczęście do zabawnych podarunków. Podobno Elżbieta II nie mogła powstrzymać śmiechu, gdy w ubiegłoroczne Boże Narodzenie od jednego z gości otrzymała gumowego kurczaka z piszczałką.

W jej poczucie humoru doskonale wpisał się również prezent, który wręczył jej wnuk Harry. Podobno monarchini miała od niego otrzymać czepek kąpielowy z napisem „Is not Life a B*tch!”.

Na portalu "Życie" dowiesz się... KSIĘŻNA KATE PRZEJĘŁA OBOWIĄZKI KRÓLOWEJ ELŻBIETY II. CZY TO OZNACZA WIELKIE ZMIANY W BRYTYJSKIEJ RODZINIE KRÓLEWSKIEJ
Portal "Życie" informuje także... KRÓLOWA ELŻBIETA II ZNIKNĘŁA I OD RAZU POJAWIŁY SIĘ PLOTKI. „BYŁA BARDZO CHORA I WIELU MYŚLI O ZŁYCH, ALE NIEUNIKNIONYCH RZECZACH”
Warto sobie przypomnieć... KRÓLOWA ELŻBIETA NIE MÓWI WSZYSTKIEGO. JEJ TEŚCIOWA TO FASCYNUJĄCA POSTAĆ