Już 24 listopada w Gliwicach odbędzie się konkurs Eurowizja Junior 2019. W tym roku reprezentować nas będzie Viki – 12 letnia Wiktoria Gabor, która na scenie wystąpi z utworem ,,Superhero".

Wiktoria już 24 listopada będzie reprezentować nas na konkursie Eurowizji. Przed piosenkarką wielkie zadanie. Będzie musiala dorównać zwyciężczyni ubiegłej edycji – Roksanie Wegiel. Jeśli Wiktoria zdobędzie glowna nagrodę będzie to nasze podwojne zwycięstwo, nigdy przedtem żaden z krajów nie wygral dwa razy pod rząd.

Internauci, zwłaszcza Ci zagraniczni, zapowiadają sukces Viki. Chętnie oglądają teledysk i dodają komentarze.

„Wygra!”, ”Ona wygląda jak światowa gwiazda”, „Trofeum zostanie w Polsce”.

Gabor wykona piosenkę „Superhero”, która została napisana specjalnie z okazji konkursu przez Dominika Buczkowskiego-Wojtaszka, Patryka Kumora i Lanberry’ego. Utwór wygrał polskie preselekcje, które miały miejsce w ramach programu „Szansa na sukces”.

Viki, pochodzi z romskiej rodziny. Jak sama przyznaje muzyka jest u niej codziennością. Siostra młodej piosenkarki gra na pianinie, fortepianie i gitarze, a także pisze własne teksty piosenek.

Super jest mieć swoją tradycję, dlatego bardzo się z niej cieszę. Fajnie byłoby, gdyby udało mi się przemycić elementy romskich utworów do moich własnych piosenek, które kiedyś będę wykonywać.- mowi.

Trzymamy kciuki za Wiktorię!

Zobacz także: INTERNAUCI ZACHWYCENI POLSKĄ PIOSENKĄ NA EUROWIZJĘ. VIKI WYGRA TĘ EDYCJĘ?