Święta Bożego Narodzenia już wkrótce! Zostało naprawdę niewiele dni. Jak wszyscy wiedzą, jedną ze świątecznych, tradycyjnych ryb na polskim stole jest karp – przez jednych uwielbiany, dla innych zbyt tłusty. Ten fenomenalny przepis na świąteczną rybę prosto od Magdy Gessler sprawi, że dosłownie każdy sięgnie po dokładkę. Takiego karpia nie jadł jeszcze nikt!

Magda Gessler – jak wszyscy wiedzą - zasłynęła w Polsce głównie dzięki prowadzonemu show kulinarnemu “Kuchenne rewolucje”, które pomogły “odżyć” kilkudziesięciu restauracjom w Polsce znajdującym się wówczas w ciężkiej sytuacji.

Widzowie uwielbiają kobietę za jej odważny i bezpośredni styl bycia. Magda Gessler nie boi się na wizji mówić tego, co myśli, głośno krzyczeć czy przeklinać.

W związku ze zbliżającymi się świętami Magda Gessler na swoim kanale w serwisie YouTube proponuje wspaniałe przepisy na świąteczne ryby – jednym z nich jest przepis na Faworki z karpia.

Faworki z karpia

Przygotowanie tego przysmaku jest dziecinnie proste. Dzień przed podaniem potrawy należy zamarynować surowe dzwonki karpia w marynacie z cebuli, soli oraz mielonego ziela angielskiego.

Należy wiedzieć, że owe dzwonki z ryby muszą być pozbawione wszelkich ości.

Na drugi dzień, kiedy ryba mocno “przejdzie” marynatą należy je zawinąć jak tradycyjne faworki maczając w panierce z mielonych orzechów włoskich, jajku (z dodatkiem mleka) oraz w mące.

Tak przygotowany karp zapewni, że cała rodzina poprosi o dokładkę!