Kolejną zaletą mannika jest to, że jest przygotowywany z produktów, które są prawie zawsze dostępne w domu. Okazuje się, że jest delikatny i pulchny, dlatego lubią go zarówno dzieci, jak i dorośli.

Składniki:

200 g kaszy manny
80 g mąki
250 ml kefiru
200 g cukru
1 jajko
100 g masła
1/3 łyżeczki Sól
0,5 łyżeczki Soda
cukier puder (do dekoracji)

Przygotowanie:

1. Przed przygotowaniem należy włączyć piekarnik, aby natychmiast się nagrzał. W osobnym pojemniku wymieszaj „suche” składniki — kaszę mannę, mąkę, cukier, sól i sodę.

2. Masło należy wcześniej wyjąć z lodówki lub podgrzewać w kuchence mikrofalowej przez kilka sekund, aby zmiękło. Następnie dodaj je, kefir i jajko do sypkiej mieszanki. Opcjonalnie dodaj wanilinę, kandyzowane owoce lub rodzynki. Wszystko dokładnie wymieszaj. Konsystencja ciasta powinna przypominać naleśnik.

3. Lepiej jest wziąć naczynie do pieczenia, które nie jest szerokie, aby ciasto było wysokie. Najpierw należy nasmarować olejem i wlać ciasto. Odstawiamy na 15 minut, aby manna nabrzmiała.

4. Piec mannik przez 25-30 minut w 180 ° C. Sprawdź gotowość drewnianym patyczkiem. Następnie wyjmij ciasto z formy, posyp cukrem pudrem i podawaj.

Smacznego!

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: CZY ZGODNIE Z OSTATNIMI OBOSTRZENIAMI WPROWADZONYMI PRZEZ RZĄD SALONY KOSMETYCZNE I FRYZJERSKIE ZOSTANĄ ZAMKNIĘTE? KTO POWINIEN SIĘ OBAWIAĆ

O tym się mówi w Polsce: JAKI BĘDZIE ZBLIŻAJĄCY SIĘ SYLWESTER? PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI ZDRADZIŁ NA CO NALEŻY SIĘ PRZYGOTOWAĆ. NIESTETY NIE MIAŁ DOBRYCH WIADOMOŚCI

O tym się mówi na świecie: NIESAMOWITA DECYZJA PAPIEŻA BENEDYKTA XVI! DUCHOWNY POSTANOWIŁ CO ZROBI Z MAJĄTKIEM. TO MOŻE ZASKOCZYĆ WIELE OSÓB