Przepis na ciasto jest dość prosty i możesz bezpiecznie eksperymentować z nadzieniem! Jak zrobić ciasto jagodowe i jak ozdobić deser — dalej w materiale.

Przepis na ciasto jagodowe jest bardzo wszechstronny — latem można użyć świeżych jagód, a zimą — mrożonych lub dżemowych. Dodatkowo jako nadzienie możesz wybrać inne owoce, takie jak maliny, wiśnie i inne.

Przepis na ciasto jagodowe

Składniki:

2 jajka;
- 200 g masła;
- 1 szklanka śmietanki;
- 3/4 szklanki cukru (brązowy);
- 3-3,5 szklanki mąki.

Na nadzienie:

- 1,5 szklanki owoców leśnych (jeżyny, jagody, maliny — na życzenie);
- 5 małych łyżeczek cukru;
- 2 łyżki stołowe skrobii;
- cukier puder.

Przepis na ciasto jagodowe:

1. Cukier zmiksować z jajkami i masłem, dodać śmietanę i dokładnie wymieszać. Następnie dodaj porcje mąki, aby uzyskać miękkie elastyczne ciasto. Podziel je na dwie części: większą (2/3) i mniejszą (1/3).

2. Rozwałkuj większość ciasta i ułóż na blasze tworząc ranty. Rozłóż jagody równomiernie na wierzchu, posyp je brązowym cukrem i skrobią. Najpierw umyj i dobrze wysusz jagody na papierowym ręczniku. Jeśli używasz mrożonych jagód, pozostaw je do rozmrożenia w temperaturze pokojowej, a następnie spuść sok.

3. Z pozostałego ciasta należy ułożyć wierzch ciasta. Najpopularniejsza jest tak zwana „zabawa”. Wygląda bardzo apetycznie! Do tej dekoracji rozwałkuj ciasto i pokrój na równe długie paski. Połóż paski na wierzchu ciasta.

4. Włożyć ciasto do piekarnika i piec w temperaturze 180 ° C przez 30-40 minut. Przed podaniem całkowicie ostudź, pokrój i posyp cukrem pudrem.

Przepis na ciasto z jagodami i serem

Składniki:

500 g ciasta francuskiego przaśnego;
- 200 g jagód;
- 200 g twarogu;
- 2 łyżki stołowe cukru;
- 0,5 łyżeczki. waniliny;
- 1 jajko.

1. W głębokiej misce wymieszaj jajko, ser, jagody, cukier i wanilię. Wszystko dokładnie wymieszaj.

2. Ciasto francuskie rozmrażać wstępnie przez godzinę. Rozwałkuj ciasto do formy, w której upieczesz ciasto. Zwróć uwagę, że podczas pieczenia ciasto maleje, dlatego należy je rozwałkować dwa razy większe niż zamierzony rozmiar wypieku.

3. Posyp mąką formę i ułóż w niej ciasto, zaciskając brzegi.

4. Ułóż farsz na cieście i wstaw do piekarnika w temperaturze 180 ° C na 1 godzinę.

5. Po upieczeniu ciasto należy pozostawić do ostygnięcia na 30 minut, po czym można podawać.

Jak ozdobić ciasto jagodowe

Oczywiście opcji wykończenia jest wiele. Oferujemy kilka opcji - technika wykonania jest taka sama dla wszystkich. Rozwałkuj ciasto i wytnij z nich potrzebne figury. Najważniejsze, żeby elementy nie były zbyt małe, ponieważ po upieczeniu są zdeformowane.

Przypomnij sobie o… MARCELINA ZAWADZKA W LABIRYNCIE OSTATNICH WYDARZEŃ. CZY PREZENTERKA POŻEGNA SIĘ Z TVP? DOSADNIE SKOMENTOWAŁA SWOJĄ PRACĘ

Jak informował portal Życie: GIS INFORMUJE POLAKÓW O WAŻNEJ KWESTII DOTYCZĄCEJ NOSZENIA MASECZEK. WSZYSTKO ZALEŻY OD POJAWIENIA SIĘ SZCZEPIONKI

Portal Życie pisał również o… MAŁGORZATA ROZENEK ZMIENIŁA SIĘ NIE DO POZNANIA. CZY ZDECYDOWAŁA SIĘ POPRAWIĆ URODĘ U SPECJALISTÓW