Uwaga! Niezwykle istotne informacje dla niemalże wszystkich kierowców w kraju. Już niebawem w życie wejdą nowe przepisy. Każdy koniecznie musi je znać! Dotyczą niezbędnych dokumentów podczas prowadzenia pojazdu.

Jak wszyscy wiedzą, dotychczas osoba wsiadająca za kierownicę pojazdu zobowiązana była posiadać przy sobie ważne prawo jazdy, które w przypadku kontroli dokonywanej przez patrol policji było przede wszystkim dowodem tożsamości danej osoby, ale i źródłem innych potrzebnych informacji.

Okazuje się, że niebawem to prawo zostanie zmienione! Jak zatem będzie?

Nowe przepisy wchodzą w życie już za kilka dni!

Już niebawem, bo 5 grudnia 2020 roku na polskich drogach zaczną obowiązywać nowe przepisy. Od tej daty kierowcy nie będą musieli mieć przy sobie dokumentu stwierdzającego posiadane prawo jazdy.

Zatrzymanie przez policję będzie wyglądało następująco: kierowca poda swoje dane personalne, po czym funkcjonariusz sprawdzi je za pomocą specjalistycznego urządzenia zawierającego bazę danych o kierowcach.

Policjanci będą mogli szybko sprawdzić przede wszystkim, czy tożsamość podana przez kierowcę się zgadza – na ekranie wyświetlą się najważniejsze informacje oraz zdjęcie. Ponadto, funkcjonariusze będą mieć wgląd do wszystkich posiadanych uprawnień danego człowieka.

Co jednak, kiedy przydarzy się sytuacja awarii programu sprawdzającego dane kierowcy? Okazuje się, że nie stanowi to problemu. W takim przypadku policjant musi podać dane osobowe kierowcy do dyżurnego, gdzie z komendy zostanie poinformowany o potrzebnych informacjach.

fot. screen youtube