Najnowszy film Jana Komasy okazał się ogromnym hitem! „Boże Ciało” jest polskim kandydatem do Oscara. Film zdążył już zdobyć wiele nagród, zarówno w w ramach zagranicznych, jak i polskich festiwali filmowych. Teraz dzieło Komasy weszło na ekrany w Polsce i cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Głównym bohaterem filmu „Boże Ciało” jest 20-letni Daniel, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i marzy, żeby zostać księdzem. Chłopak ma okazję wcielić się w rolę księdza. Udaje przez jakiś czas duchownego, ale zaczynają się problemy, kiedy do miasteczka przybywa inny chłopak z tego samego poprawczaka.

Zobacz także: ZGŁOSZONO WNIOSEK O UNIEWAŻNIENIE WYBORÓW! BĘDZIEMY GŁOSOWAĆ RAZ JESZCZE?

Film Komasy został obsypany nagrodami. Na Festiwalu w Wenecji film dostał dwie nagrody. Na Festiwalu Filmowym w Gdyni najnowsze dzieło Komasy otrzymało aż dziesięć wyróżnień. „Boże Ciało” zostało także wyświetlone w sekcji Contemporary World Cinema w ramach Festiwalu Filmowego w Toronto.

W informacji prasowej można przeczytać: „polski kandydat do Oscara przyciągnął do kin aż 165.666 osób! Jest to najlepsze otwarcie krajowego filmu od czasu premiery „Polityki” oraz drugi z rzędu film Jana Komasy, który notuje frekwencyjny sukces w pierwszy weekend na ekranach”.

Zobacz także: JANUSZ KORWIN-MIKKE MARSZAŁKIEM SENIOREM? ZNAMY KOMENTARZ POSŁA!

„Miasto 44” w ciągu pierwszych dni wyświetlania przyciągnęło do kin 191 000 osób, a w sumie obejrzało go 1 756 000 widzów.

Źródło: „kultura.gazeta.pl”