Jacek Kurski, czyli kilkukrotnie odwoływany i przywracany szef TVP, cały czas pozostaje na straży. Ostatnio był na tyle zbulwersowany, że osobiście wystąpił w „Wiadomościach”, by wyjaśnić pewną sprawę.

Dodajmy, że nie przebierał w słowach. Jak zauważa portal WTV, tym sposobem jasno przedstawił swoje stanowisko.

Jacek Kurski w „Wiadomościach”

Jacek Kurski postanowił wypowiedzieć się na temat tego, co go bardzo dotknęło. Zauważmy, że coraz większy odsetek widzów uważa „Wiadomości” TVP za stronnicze oraz podburzające przeciw m.in. mniejszościom seksualnym czy opozycji.

Jacek Kurski. Źródło: Youtube
Jacek Kurski. Źródło: Youtube

Tym razem jednak Jacek Kurski przedstawił stację i jej pracowników w roli ofiar.

Słynna sprawa dziennikarza, który, by pokazać, jak zaśmiecony jest skwer, wyjął odpady ze śmietnika i rozrzucił wokół, a następnie nakręcił reportaż, obiegła media w błyskawicznym tempie. To tylko pokazało, jak bardzo stacja poszukiwała sensacyjnych wydarzeń.

I choć wtedy Jacek Kurski milczał, teraz zabrał głos. Chodzi o pobicie dziennikarza TVP przez syna Ryszarda K., którego zatrzymało CBA.

Jacek Kurski. Źródło: Youtube
Jacek Kurski. Źródło: Youtube

- Domagamy się bezwzględnego schwytania, ukarania i skazania sprawcy tego bandyckiego pobicia. (…) Ta agresja nie wzięła się znikąd. To efekt kampanii nienawiści, jaka od wielu miesięcy jest prowadzona przeciwko dziennikarzom TVP. (…) Otoczyliśmy opieką prawną, i nie tylko prawną, pobitego operatora – mówił Kurski.

- (…) największe komercyjne media interesują się przede wszystkim zdrowiem Romana Giertycha, który zasłabł po zatrzymaniu przez CBA. A nie dotkliwie pobitym operatorem kamery. (…) Z kolei Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, ws. zatrzymania Romana Giertycha wydał długie oświadczenie, wyrażając w nim swoje zmartwienie i zaniepokojenie. W sprawie pobicia operatora telewizji polskiej kazał napisać pismo, które rozpatrzy. (…) Widocznie takie dramatyczne i drastyczne ujęcia to dla Bodnara za mało – twierdził Kurski.

Miejmy nadzieję, że sprawa zostanie szybko wyjaśniona, jednak to, że niezależne organizacje oraz sami Polacy nazywają TVP nieobiektywnym źródłem informacji, nie jest „kampanią nienawiści”.

To też może cię zainteresować: CZY KORONAWIRUS MOŻE SKUTECZNIE UTRUDNIĆ WYPŁATY 500 PLUS? W JAKI SPOSÓB MOŻNA UNIKNĄĆ PROBLEMU Z WYPŁACENIEM ZASIŁKU

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KRAKÓW: NIESPODZIEWANIE ZAPOWIEDZIANO POWSTANIE NOWEJ DROGI EKSPRESOWEJ NA PROBLEMATYCZNYM ODCINKU. JAK TO BĘDZIE WYGLĄDAĆ

O tym się mówi w Polsce: UCZNIOWIE SZKÓŁ ŚREDNICH I STUDENCI MUSZĄ PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA ZMIANY! JAK BĘDZIE PRZEBIEGAĆ NAUKA? RÓŻNICE W STREFACH ŻÓŁTEJ I CZERWONEJ

O tym się mówi na świecie: PLOTKI O KOLEJNEJ CIĄŻY KSIĘŻNEJ KATE ROZGORZAŁY OD NOWA. WSZYSTKO ZA SPRAWĄ SUKIENKI KSIĘŻNEJ

Z życia gwiazd: WIELKIE ZMIANY W ŻYCIU RODZINY BARBARY KURDEJ-SZATAN. JUŻ NIC NIE BĘDZIE TAKIE SAMO