Jak informuje portal Super Express od ponad roku wypłacane jest świadczenie w ramach programu Rodzina 500 plus. Świadczenie to można otrzymać na każde dziecko, niezależnie od dochodu.

Niektóre osoby mogą mieć poważne problemy ze złożeniem wniosku

Oczywiście, aby otrzymać wypłatę w ramach programu niezbędne jest złożenie wniosku. I tutaj właśnie w obecnym czasie może pojawić się problem. Jak się bowiem okazuje wprowadzenie w naszym kraju żółtych oraz czerwonych stref w znaczący sposób może utrudnić utrzymanie ciągłości wypłat świadczenia.

Doskonale wiemy, że w związku z wprowadzeniem w całym kraju żółtych oraz czerwonych stref, dość mocno utrudnione może być złożenie wniosku w urzędzie. Placówki urzędowe znacząco zmieniły godziny oraz zasady swojej pracy.

Co więcej, należy pamiętać, że wniosek o świadczenie Rodzina 500 plus możemy złożyć także na poczcie. Tam jednak nie przyjmą naszego wniosku w godzinach od 10 do 12, bowiem obowiązują wtedy godziny dla seniorów.

Jak bezpiecznie złożyć wniosek w obecnej sytuacji?

Nie ulega zatem wątpliwości, że obecnie najlepszym sposobem na złożenie wniosku o świadczenie Rodzina 500 plus jest droga elektroniczna. Możemy do tego celu wykorzystać platformę ePUAP lub emp@tia. Wniosek możemy także złożyć poprzez stronę naszego banku.

Bez wątpienia, taka forma złożenia wniosku będzie o wiele bezpieczniejsza, niż osobiste stawiennictwo w urzędzie i czekanie w długich kolejkach. Pamiętajmy, aby w obecnej sytuacji jak najbardziej ograniczyć przebywanie w przestrzeni publicznej.

Jak informował portal "Życie": ZAKAŻENIE NA SZCZYTACH KOŚCIELNEJ HIERARCHII. ARCYBISKUP STANISŁAW GĄDECKI Z POZYTYWNYM WYNIKIEM TESTU, CENTRALĘ KURII TRZEBA BYŁO ZAMKNĄĆ

Przypomnij sobie: NIE MA JUŻ Z NAMI KULTOWEGO AKTORA, ZNANEGO Z HITÓW TELEWIZJI POLSKIEJ. PRZYJACIELE I ZNAJOMI PRZEKAZALI SMUTNĄ INFORMACJĄ, WIELBICIELE ZAŁAMANI

Portal "Życie" pisał również: WIERNI MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ, OD SOBOTY NOWE ZASADY W KOŚCIOŁACH I MIEJSCACH KULTU. JEST ISTOTNE ROZPORZĄDZENIE, KAŻDY MUSI SIĘ DOSTOSOWAĆ